Uzdrowienia i łaski uzyskane za przyczyną bł. Honorata Koźmińskiego, cz. 3

O. Gabriel Bartoszewski, Obdarowani Bożą miłością, Bł. Honorat Koźmiński, Uzdrowienia i łaski, Warszawa 2011.

Od stycznia 2000 do grudnia 2010

1. Aby moja mama nie cierpiała
Błogosławiony Ojcze Honoracie proszę Cię spraw, aby moja mama nie cierpiała, jeśli jest taka wola Boża, aby wyzdrowiała. Zgodzę się, jeśli wolą Bożą jest, aby umarła, to proszę niech tak się stanie i niech się nie męczy Błogosławiony Ojcze bądź przy niej i przy mnie w tej trudnej chwili życia.
Nowe Miasto n. Pilicą, luty 2000
E.

2. Abyśmy poznali drogę, którą mamy wybrać
Błogosławiony Ojcze Honoracie! Dziękujemy Ci za wiarę i siłę, dzięki której pomyślnie zdaliśmy egzamin dojrzałości 2000. Teraz, kiedy stajemy przed wyborem dalszej przyszłości, wyproś nam, bł. Honoracie łaski, abyśmy poznali drogę, którą mamy wybrać i sposób, w jaki mamy ją realizować.
Nowe Miasto n. Pilica, luty 2000 r.
siedmioro uczniów

3. Dziękuję Ci za to, że mam siłę i wiarę
Błogosławiony Ojcze Honoracie dziękuję ci za to, że jestem zdrowa. To najwspanialszy dar, jaki można otrzymać od Boga. Dziękuję ci za to, że mam siłę i wiarę. Jak bardzo chciałabym Cię prosić, abyś mógł się za mną
wstawić u Boga, abym mogła zdać egzamin w czerwcu do szkoły średniej.
Tak bardzo Cię proszę, abym nie straciła wiary i nadziei, abym nie zwątpiła. Proszę Cię abyś zawsze czuwał nade mną. Ojcze Honoracie pomóż mi wytrwać, abym nie wpadła w żadne nałogi i abym mogła dbać o swoją
godność.
Nowe Miasto n. Pilicą 30.05.2000
Renata

4. Obiecuję Ci też wszelaką poprawę
Błogosławiony Ojcze Honoracie, proszę Cię z całego, serca, a zarazem pragnę Ci podziękować za otrzymaną łaskę, czyli nowy dom oraz zdrowie. Pragnę Cię prosić w moich życiowych problemach, które bardzo mnie przygnębiają i nie mogę sobie w żaden sposób pomóc. Bardzo bym pragnął byś wysłuchał mojej prośby i wstawił się za mną u naszego Pana Boga. Obiecuję Ci też wszelaką poprawę i przyrzekam, że nie wezmę ani kropli alkoholu do ust pod żadną formą, dopóki będę żył. Proszę Cię o zdrowie dla mojej mamy oraz brata Konrada, by mu się w życiu wiodło. Tak mi dopomóż kochany Ojcze Honoracie i Ty, Panie Boże, bym mógł tak wytrwać. Serdecznie Bóg zapłać.
Nowe Miasto n. Pilicą 2.06.2000
P.B.

5. Ofiarujemy Ci dar odnowy naszych serc
Boże w Trójcy Świętej Jedyny, bądź uwielbiony we wszystkich swych dziełach! W Roku Jubileuszowym dziękujemy Ci za Ojca Honorata i Matkę Elizę oraz powołanie naszego Zgromadzenia. Jako owoc XV kapituły generalnej ofiarujemy Ci dar odnowy naszych serc. Pragniemy gorącym sercem wynagradzać Ci za zniewagi wyrządzane Boskiemu Majestatowi i miłością ocierać znieważone Oblicze Twego Syna. Za przyczyną Ojca Honorata i Matki Elizy błagamy Cię o dary Ducha Świętego, o rozwój wiary, nadziei i miłości, o łaskę gorliwej służby Kościołowi i wytrwanie w powołaniu dla każdej siostry, o nowe gorliwe powołania do naszego Zgromadzenia i rozszerzania kultu Najświętszego Oblicza.
Maryjo, Pani i Matko nasza, pomnij, żeśmy Twoje - przeto nas strzeż i broń jako własność swoją. Amen.
Ojcze Honoracie, Matko Elizo - czuwajcie nad dziećmi swoimi. Pokornie prosimy was, wypraszajcie nam nieustannie Boże błogosławieństwo.
S. Łucja z Siostrami
- Wynagrodzicielkami Najświętszego Oblicza Wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Nowe Miasto n. Pilicą 27.06.2000

6. Dziękuję szczerze i serdecznie za każdą pomoc
Błogosławionemu Ojcu Honoratowi Koźmińskiemu dziękuję szczerze i serdecznie za każda pomoc w moim domu i w życiu. Także, szczególnie proszę o miłosierną dłoń i łaskę w Roku Jubileuszowym o unikniecie wszelkich złych nałogów i trzezwości - żeby nigdy nie było alkoholików. Proszę o łaskę zbawienia.
Anno Domini 8.08.2000 r.
czcicielka Zdzisia

7. Proszę o błogosławieństwo i wszelkie łaski
Błogosławiony Ojcze Honoracie, proszę o błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla mojej rodziny, dla syna Tomasza, synowej Ewy, dla męża Zdzisława, dla mnie, rodziców żyjących i zmarłych. Proszę o błogosławieństwo dla Ojczyzny, Radia Maryja i wszystkich pracowników radia i całej Rodziny Radia Maryja, o wybór prezydenta katolika i Polaka. O cud uzdrowienia Ewy, pojednania i nawrócenia dla wszystkich w rodzinie.
Nowe Miasto n, Pilicą, sierpień 2000
Sabina z Łodzi

8. Czuwaj nad nam i opiekuj się
Ojcze Honoracie. Dziękuję Ci za łaski, jakich nam udzieliłeś do tej pory i proszę Cię o dalszą opiekę nad rodziną pozostałą. Proszę Cię o wsparcie duchowe i pomoc we wszystkich sprawach. Czuwaj nad nami, opiekuj się, bo już nie mamy opiekuna, który tak często się modlił za córki, jak przebywał w tym klasztorze.
Nowe Miasto n. Pilicą 28.09. 2000 r.
N.N.

9. Chcę prosić Ciebie Ojcze o dalszą opiekę
Błogosławiony Ojcze Honoracie! Uczestnicząc w Jubileuszowej Pielgrzymce Braci z prowincji warszawskiej, chcę prosić Ciebie, Ojcze, o dalszą opiekę i błogosławieństwo. Tutaj przed pięćdziesięciu laty zaczynałem życie kapucyńskie. Chwała Panu za wszystko już i liczę na dalsze wspieranie, bym jeszcze lepiej służył.
Br. Franciszek kap.
Nowe Miasto n, Pilicą 20.10.2000 r.

10. Dzisiaj zawierzamy nasze nowe dzieło
Boże w Trójcy Jedyny, bądź uwielbiony za dar w osobie bł. Honorata Założyciela Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej w dniu 21 listopada 1891 roku. Dzisiaj zawierzamy nasze nowe dzieło Boże i wzywamy jego wstawiennictwa, aby Zgromadzenie rozwijało się w duchu i liczbie na cześć Trójcy Świętej, Kościoła Świętego i pożytku mieszkańców miast. Siostry zgromadzone razem na rekolekcjach i na uroczystości Ofiarowania Najświętszej Maryi Pannie.
Przełożona Generalna wraz z Siostrami
Nowe Miasto n. Pilicą 21.11.2000 r.

11. Spraw, aby mój syn uwolnił się od zła
Błogosławiony Ojcze Honoracie, proszę zanieś moje podziękowania i prośby przed oblicze Boga Najlepszego. Dziękuję za życie syna i za to, że jest w domu. Proszę, spraw, by mój syn wyzdrowiał i uwolnił się od wszelkiego zła. Spraw, by serce jego i męża wypełniło się przebaczeniem, miłością i zrozumieniem. Proszę o łaski dla całej rodziny. Błagam o zdrowie dla córek, cierpliwość i pomoc w wybranych celach i marzeniach. Amen.
Nowe Miasto n. Pilicą, grudzień 2000 r.
N.N.

12. Proszę o stan łaski uświęcającej na co dzień
Błogosławiony Ojcze Honoracie proszę Cię o wiele łask dla mojej kochanej rodziny, dla rodziny mojego wspaniałego męża. Proszę o zdrowie, o miłość w rodzinie, o bezinteresowną miłość dla każdego człowieka, o zrozumienie, o wytrwałość w pracy, o stan łaski uświęcającej na co dzień. Proszę o codzienną troskę dla moich dzieci, o opiekę duchową, o zdrowie, o mądrość życzliwą i wszelkie dobra, które płyną z pokarmu duchowego. Bóg zapłać. Dziękuję.
Nowe Miasto n. Pilicą 12,12.2000 r.

13. Obrazek z Jego postacią stoi blisko mnie
Nazywam się Sylwia L., mam 23 lata i jestem studentką III roku teologii. Napisanie tego listu odkładałam dłuższy okres czasu. Nowennę do błogosławionego Honorata otrzymałam od siostry zakonnej jako pomoc w moich problemach. Postanawiam skorzystać z tej szansy.
Moim problemem była torbiel na jajniku, dosyć duża. Miałam dwadzieścia lat, więc był to dla mnie problem jako dla przyszłej matki. Zaczęłam modlić się do błogosławionego Honorata. W ostatni dzień odmawiania nowenny torbiel pękła. Zdziwienie lekarzy było duże, ale moja radość jeszcze większa. Po dziewięciu miesiącach mój problem powrócił w większej formie niż poprzednia. Lekarze sugerowali operację, usunięta byłaby torbiel i jajnik. Przerażała mnie sytuacja. Moje szanse na urodzenie dziecka zmniejszyły się o połowę. Od razu sięgnęłam po nowennę, wiedziałam, że to nie lekarze mogą mi pomóc. Nie zawiodłam się. Torbiel całkowicie się wchłonęła, co raczej nie zdarza się przy tak dużych rozmiarach. (...) Były też inne łaski, które otrzymałam za wstawiennictwem błogosławionego Honorata i które też wiele dla mnie znaczyły. Obrazek z jego postacią stoi blisko mnie i dziękuję błogosławionemu Honoratowi Koźmińskiemu za wszystkie łaski, które
otrzymałam za jego wstawiennictwem i ufam, że pomoże mi w trudnych sytuacjach mojego życia. Szczęść Boże.
Warszawa, 2001
Sylwia N.

14. Proszę o Twoje wstawiennictwo
Błogosławiony Ojcze Honoracie, proszę o Twoje wstawiennictwo, o trzy łaski;
Pierwsza prośba to wstawiennictwo Twe w sprawie powołania do służby kapłańskiej i zakonnej całej czwórki moich dzieci;
Druga to prośba o łaskę czystości i uzdrowienia mnie z konsekwencji grzechów nieczystych;
Trzecia to prośba o to, jeżeli możliwe, abym w swoim czasie też otrzymał łaskę diakonatu stałego. Dziękuję.
Nowe Miasto n, Pilicą 27.01.2001 r.
Marek z W-wy

15. Proszę o łaskę wspólnej modlitwy różańcowej
Błogosławiony Ojcze Honoracie, dziękuję Ci za otrzymane łaski do tej pory. Proszę Cię usilnie o łaskę wspólnej modlitwy różańcowej w moim domu. Proszę Cię, aby mój mąż i dzieci odczuwały potrzebę częstego chodzenia do kościoła, częstego przyjmowania Chrystusa do swego serca.
Dopomóż mi, żeby była pomiędzy nami zgoda i w moim domu. Aby można było dostawić dom i szczęśliwie go wyszykować i wyremontować. Miej w opiece całe nasze gospodarstwo i cały nasz dom i żeby panowała zgodna i miła atmosfera.
Nowe Miasto n. Pilicą, styczeń 2001
N.N.

16. Odczułam w kręgosłupie ciepło i ból minął
W dniu 28 stycznia 2001 r., będąc na Mszy św. o godz. 7.15 w klasztorze oo. kapucynów w Sędziszowie Młp. doznałam uzdrowienia bez żadnej z mojej strony modlitwy w tej intencji, a jedynie za przyczyną Błogosławionego Honorata Kofmińskiego. W tym dniu do naszego klasztoru przyjechał o. Gwardian z Klasztoru z Nowego Miasta i przywiózł Relikwie bł. Honorata, które stały na głównym ołtarzu. O. Gwardian głosił kazanie, przybliżając wiernym sylwetkę oraz działalność Błogosławionego Ojca Honorata.
Od wielu miesięcy odczuwałam bardzo silne, ciągłe bóle kręgosłupa. Bóle były tak dokuczliwe, że musiałam np. w ciągu nocy, kilkakrotnie gimnastykować kręgosłup, by zmienić położenie ciała w czasie snu.
W trakcie wyżej opisanej Mszy św. (po podniesieniu) odczułam w kręgosłupie ciepło (jak za dotknięciem ciepłej dłoni) i „ból odpłynął". Widziałam, że zostałam uzdrowiona i to za przyczyną bł. Honorata, który w relikwiach był na ołtarzu. Odczekałam l miesiąc, czy to uleczenie było, czy też może ból powrócić. Czuję się bardzo dobrze. Modlę się teraz do Błogosławionego Honorata, by pomógł innym cierpiącym.
Młp., marzec 2001 r.
L.C.

17. Dziękuję Ci za moje dzieci
Ojcze Honoracie, dziękuję Ci za wszystkie łaski i proszę o dalsze. Proszę o zdrowie i zgodę. Wnuki strzeż od zła. Prowadź ich dobrą drogą, aby wyrosły na dobrych ludzi. Dziękuję Ci za moje dzieci, które są bardzo dobre, wspomagaj ich.
Nowe Miasto n. Pilicą, czerwiec 2001
Zofia

18. Bądź z nami, nasz Ojcze
Błogosławiony Ojcze Honoracie, nasz Ojcze, Patronie zawierzenia i wytrwania. Zgromadzone w Twoim Sanktuarium - Sługi Jezusa, powierzają się na nowo Twojej opiece. Prosimy - wpatrzone w Twój przykład życia - naucz nas, jak trwać po Bożemu - w duchu franciszkańskim i działać w naszych trudnych, ale pięknych czasach. Bądź z nami, nasz Ojcze, podczas obrad XIV Kapituły Generalnej, aby wszystko, co zostanie podjęte, zmierzało ku większej chwale Bożej i było zgodne z wolą naszego Pana, Jezusa Chrystusa,
Nowe Miasto n. Pilicą 20.06.2001
Sługi Jezusa

19. Uchwały niech będą na większą chwałę Boga
Błogosławiony Honoracie, nasz Drogi Ojcze Założycielu! Dziękujemy Ci za wstawiennictwo i za opiekę, jaką otaczasz nasze Zgromadzenie. Uproś nam łaskę wiernego trwania w powołaniu i wypełnianiu woli Bożej na każdy dzień. Niech obrady XV Kapituły Generalnej naszego Zgromadzenia, wszystkie decyzje i uchwały będą podjęte na większą chwałę Boga w Eucharystii ukrytego.
Prosimy Cię o wyjednanie łaski uzdrowienia dla ciężko chorej naszej siostry Anny - Dionizy.
Siostry Najśw. Imienia Jezus
Nowe Miasto n. Pilicą 3 lipca 2001 r.

20. Dziękuję za wyleczenie
Błogosławiony Ojcze Honoracie, dziękuję Ci z całego serca za wstawiennictwo w mojej wyleczonej chorobie u naszego Ojca Niebieskiego. Proszę Cię o błogosławieństwo i łaskę na dalsze dni mojego ziemskiego żywota.
Twój oddany Mirosław z Zabrza
Nowe Miasto n. Pilicą, lipiec 2001

21. Odchodząc od Ciebie, prowadzisz mnie
Ojcze Honoracie! Święty, Błogosławiony. Z całego serca dziękuję Bogu, że pozwala mi co jakiś czas przybyć do Twej świątyni - Twego ziemskiego domu, bym popatrzył na Twą błogosławioną postać na Twym obrazie. Patrząc na nas, ukazujesz Twymi oczami i postacią Boską Miłość. Odchodząc od Ciebie prowadzisz mnie do wyjścia, a zarazem pozwalasz mi wierzyć, że za jakiś czas znów popatrzę w Twoje Kochane, Życzliwe oczy. Pozwolisz wierzyć w niezmierzoną miłość Bożą.
Skromny czciciel Twej dobroci
Nowe Miasto n. Pilicą, 10.07.2001

22. Choroba zatrzymała się, normalnie pracuję
Bogu Wszechmogącemu za przyczyną bł. Ojca Honorata pragnę podziękować za łaskę zdrowia. Przed 28 laty zachorowałam na stwardnienie rozsiane. Tutaj przed doczesnymi szczątkami Ojca Honorata błagałam Boga o miłosierdzie i o to bym mogła służyć Bogu w Zgromadzeniu zakonnym. Choroba zatrzymała się, normalnie pracuję i służę Bogu. Całe Zgromadzenie modliło się, odprawiając nowennę do Sługi Bożego Ojca Honorata. Nasza modlitwa została wysłuchana. Za to niech będzie Bóg uwielbiony. Bł. Ojcze Honoracie, umocnij moją miłość do Boga i ludzi, niech każdy dzień będzie moim dziękczynieniem za łaskę, którą otrzymałam.
Nowe Miasto n. Pilicą, 18.08.2001
s. Barbara (Sługa Jezusa)

23. Prosimy o błogosławieństwo
Ojcze Honoracie prosimy o błogosławieństwo dla Seminarium w Grodnie. Niech lud dręczony tyle lat otrzyma dobrych, świętych kapłanów.
+ Antoni Dziemianko Bp Pomocniczy Grodzieński
Ks. Marek Kozera
Nowe Miasto n. Pilicą, l7.10.2001

24. Dziękujemy ci za łaski i czuwanie nad nami
Ojcze Honoracie, błogosław naszą całą rodzinę, daj jej spokój, radość, zdrowie, szczęście. Pomagaj nam w życiu codziennym. Prosimy cię o szczęście i zdrowie naszej Marysi. Daj zdrowie i radość życia mojemu bratankowi Piotrusiowi. Obdarz pokojem życia moich rodziców, daj im zdrowie i błogosław na resztę życia. Pomóż mnie w moich kłopotach i daj nam cierpliwość, miłość i radość. Dziękujemy Ci za rozliczne łaski i czuwanie nad nami. Bóg zapłać.
Nowe Miasto n. Pilicą, 20.10.01 r.
Martena

25. Jestem Ci, Ojcze, wdzięczna za łaski
Błogosławiony Ojcze Honoracie. Błagam Cię o wstawiennictwo u Boga i o modlitwy za całą moją rodzinę o zdrowie. Dziękuję Ci za łaski, jakimi obdarzyłeś moją ukochaną córkę, i syna i za to co osiągnęły do tej pory.
Proszę Cię strzeż ich i prowadź dalej, ufam Tobie Ojcze. Proszę jeszcze raz o zdrowie i wstawiennictwo nasze i moich najbliższych, o zdrowie, wytrwałość i cierpliwość i moje zdrowie. Jak bardzo jestem Ci, Ojcze, wdzięczna za łaski, jakimi nas do tej pory obdarzyłeś. Niech będzie
pochwalony Jezus Chrystus.
Nowe Miasto n. Pilicą 22.10.2001.
Mama Stefania i Siostra

26. Wspieraj mnie w nieustannym dziękczynieniu
Błogosławiony Ojcze Honoracie, wspieraj mnie w nieustannym dziękczynieniu należnym Bogu w Trójcy Jedynemu, za niepojętą miłość Jego i strumienie łaski, jakie na mnie zsyła, i że moja nędza pobudza Jego dobroć a mnie ogranicza. Ponieważ małe są moje słowa podziękowania, więc powtarzam. Bóg Ci zapłać Boże! Z Tobą, Błogosławiony, lepiej będę uwielbiać.
Nowe Miasto n. Pilicą, czerwiec 2002
Leo

27. Zagubiona owieczka
Błogosławiony Ojcze Honoracie, prosimy o zdrowie, łaskę Bożą i potrzebne dary oraz opiekę nad naszym papieżem Janem Pawłem II. Miej w opiece wszystkich podróżujących, a zwłaszcza ludzi oddalonych od Boga. Módl się za nami.
Wioletta D. zagubiona owieczka
Nowe Miasto n. Pilicą, 26.06.2002 r.

28. Kieruj naszymi rozumami i długopisami
Błogosławiony Ojcze Honoracie, błagam Cię. Za wstawiennictwem Twoim kieruj naszymi rozumami i długopisami w czasie wyborów samorządowych, aby zakwitła prawda i miłość a nie korupcja i łapownictwo, a nam szarym szeregom żyje się w biedzie i stresie. Błogosławiony Ojcze, Ty najlepiej z Maryją wszystko wiesz i znasz naszą kochaną młodzież, jak również nasze kochane dzieci i wnusie. Znana Ci czcicielka.
Nowe Miasto n. Pilicą, lipiec 2002
mama i babcia

29. Błogosław nam, Ojcze Honoracie
Ukochany Ojcze Honoracie! Dzisiaj ponawiamy swoje oddanie Panu Jezusowi. Dziękujemy Ci, Ojcze za Twoje duchowe wsparcie. Bądź zawsze z nami, byśmy były wierne Dobremu Bogu i coraz bardziej Go kochały. Błogosław nam, Ojcze Honoracie. Twoje duchowe córki.
ss. wspomożycielki
Nowe Miasto n. Pilicą, czerwiec 2002 r.

30. Męczenniku za wiarę
Święty Ojcze Honoracie, Męczenniku za wiarę. Proszę Cię o modlitwę za moją rodzinę, proszę Cię o przemianę serca dla rodziny Jacka i Wacka. Proszę Cię o modlitwę za mnie, o łaskę większej wiary, miłości i nadziei.
Stargard Szcz., 9.08.2002
Krystyna

31. Aby syn poszedł do spowiedzi
Proszę cię gorąco, Ojcze Honoracie, Patronie nasz, o zgodę w rodzinie i o to, aby syn przestał pić alkohol. Proszę Cię bardzo, abyś się modlił za nami. O to, aby syn poszedł do spowiedzi, aby Bóg się nad nim zmiłował i dał mu odwagę. Błagam Cię, dopomóż mi.
Mieszkanka Nowego Miasta
Nowe Miasto n. Pilicą, sierpień 2002.

32. Nigdy nie wyrzeknę się krzyża
Błogosławiony Ojcze Honoracie! Proszę Cię o wrażliwość i trafność w podejmowaniu decyzji. Ten rok będzie dla mnie szczególnie ważny, ponieważ to on będzie odpowiedzialny za moją dalszą drogę życia. Mam na myśli tegoroczne egzaminy na studia, a także maturę. Proszę Cię Ojcze o siły, bo wiem, że będą mi szczególnie potrzebne.
Nie chcę też ulegać nowym nurtom fałszywej prawdy, modom nadchodzącym z zachodu oraz nowo wykreowanemu stereotypowi dziewczyny. Chroń mnie Ojcze przed wpływami zła, a ja postaram się wykorzystać Twój dar w całej mierze. Będę godnie egzystować i nigdy nie wyrzeknę się krzyża.
Pobłogosław też Ojcze moim rodzicom, którzy są wspaniałymi ludźmi. To im zawdzięczam niezwykle wiele. To oni świecili mi przykładem i wychowali na prawego człowieka, którym pragnę pozostać. Niestety w dzisiejszych czasach bardzo trudno jest być młodym. Zewsząd ogarnia nas kłamstwo, które nakazuje zwać się prawdą.
Błogosławiony Ojcze Honoracie, proszę Cię o błogosławieństwo dla moich znajomych, przyjaciół, rodzin i rodziców. Proszę Cię, spójrz na mnie w dniu egzaminów na upragnioną medycynę i jeśli jest taka Twoja wola, wspomóż mnie. Bóg zapłać!
Grójec 27.08.2002
Aneta

33. W każdej złej chwili modlę się
Drogi Ojcze Honoracie! Dziękuję Ci za wsparcie duchowe w każdym dniu mojego życia. Dziękuję Ci również za siłę i samozaparcie w pracy zawodowej.
Proszę, abyś zawsze był ze mną i moją rodziną. Miej opiekę nad moją córką Kasią - studentką, po roku SGH i moim 23-letnim synem Jakubem - również studentem. Proszę obdarz zdrowiem mojego bardzo zmęczonego męża, który zmaga się z każdą chwilą, aby wsparciem był mojej rodzinie. To cudowny człowiek.
W każdej złej chwili modlę się i wiem, że czuwasz nad moją rodziną. Polecam Ci moje dzieci i całą swoją rodzinę. Moich kochanych rodziców, aby podziękować im za moje wychowanie. Proszę wysłuchaj prośbę Twojej sługi i zawsze Ci oddanej córki.
Nowe Miasto n. Pilicą, 5.09.2002 r.
Małgorzata S.

34. O uzdrowienie relacji w moim małżeństwie
Kochany Ojcze Honoracie. Dziękuję Ci za łaskę nawrócenia, za to że trwam przy Chrystusie mimo wielu upadków i choroby, za to że wzrastam w wierze mimo, iż moja siostra nadal jest u Jehowych, a brat odszedł od rodziny. Pomimo, że mój mąż nadal nie ma stałej pracy.
Bardzo Cię proszę, o dar stałej pracy dla mojego męża oraz o jego nawrócenie i uwolnienie z nałogu pijaństwa i palenia. O uzdrowienie relacji w moim małżeństwie. O pokorę dla mnie w znoszeniu codziennego krzyża, a dla moich dzieci o dar mądrości i pomoc w nauce.
Nowe Miasto n. Pilicą, 5.08.2002 r.
Barbara

35. Zapragnęłam przybyć do Twojego grobu
Błogosławiony Ojcze Honoracie! Będąc u rodziny w Odrzywole zapragnęłam przybyć do twojego grobu w Nowym Mieście, by prosić Cię o potrzebne mi łaski od Boga za Twoją przyczyną:
- o nawrócenie mojego męża i rodziny;
- o szczęśliwy wybór mężów dla córek Joanny i Anny;
- o powołanie kapłańskie dla Olgierda i Michała
i gorliwość kapłańską;
- o wszystkie łaski w życiu codziennym rodzinnym;
- o łaskę zdrowia i błogosławieństwo.
Proszę Boga, aby jeszcze za mojego życia został dokonany akt kanonizacji i byś Ojcze Honoracie został ogłoszony świętym Kościoła.
Polecam Twojej Opiece s. Honoratę ze zgromadzenia Sióstr Najśw. Imienia Jezus, którego jesteś Założycielem.
Nowe Miasto n. Pilicą, 12.09.2002
Helena M.

36. Dziękuję Ci za orędownictwo
Świątobliwy Ojcze Honoracie, dziękuję Ci za orędownictwo za mną przed Bogiem. Proszę Cię nadal o wstawiennictwo, o modlitwę, o łaskę zdrowia, abym mogła jeszcze służyć zakonowi i społeczeństwu i rodzinie. Proszę Cię, Ojcze, wstawiaj się za moją rodziną, proszę o pojednanie rozbitego małżeństwa Joli i Czesława oraz o błogosławieństwo dla mnie i całej mojej rodziny. Dziękuję.
Nowe Miasto n. Pilica, październik 2002 r.

37. Niech na nowo uwierzy w Bożą miłość
Błogosławiony nasz Ojcze Honoracie - z serca dziękuję Bogu przez Twoje wstawiennictwo za wyproszoną mi łaskę zdrowia, za wielką pomoc w dalszym życiu! Dziękuję za każdą łaskę - proszę - o dalszą opiekę - upraszaj mi, Ojcze, Bożą pomoc w życiu i pracy, potrzebne zdrowie. Błagam o powrót na Bożą drogę dla Stanisława. Błagam, niech nie zagubi swojej duszy - niech na nowo uwierzy w Bożą miłość. Wdzięczna Twoja córka.
Nowe Miasto n. Pilicą, 26.10.2002 r.
s. Joanna

38. Daj się poznać więcej
Ojcze Honoracie, daj się poznać więcej w Twej rodzinnej Białej (Podlaskiej), gdzie zaistniała parafia pod Twoim wezwaniem i piękna świątynia. Dzięki Ci za łaski wypraszane współbraciom, którzy osiedli tam z woli wielkiego Twego czciciela ks. Biskupa Ignacego Świrskiego. Twój czciciel fr. M. Cygan OFMCap z Białej Podlaskiej podczas pogrzebu św. Ojca Feliksa Kapery.
Nowe Miasto n. Pilicą, 4.01.2003 r.

39. Ten znak odczytuję jako przesłanie
Drogi życia i drugiego dnia mojej posługi biskupiej w diecezji łowickiej zawiodły mnie dzisiaj do Sanktuarium bł. Honorata. Ten znak odczytuję jako przesłanie Bożej Opatrzności. Dlatego pragnę całe moje posługiwanie zawierzyć wstawiennictwu Dostojnego Kapucyna z Nowego Miasta. Niech będzie On dla całego Kościoła łowickiego znakiem wierności Bogu oraz świadectwu wiary, nadziei i miłości. Z serca błogosławię.
Bp Andrzej Dziuba
Nowe Miasto n. Pilicą, 23.05.2003 r.

40. Proszę bardzo, ponownie o miłość
Błogosławiony Ojcze Honoracie Koźmiński, dziękuję za łaski, które otrzymuję oraz za te, których nie zauważam. Proszę bardzo ponownie o miłość, o nawrócenie, o uwolnienie z alkoholu i papierosów brata Leszka, o narodzenie się zdrowego dziecka dla Ani, o błogosławieństwo dla nich. O uzdrowienie i nawrócenie dla brata Zbyszka i Ludmiły oraz siostry Ewy, o zawarcie związku małżeńskiego w kościele Zbyszka i Ludmiły. O łaskę nawrócenia do wiary, do Kościoła i miłość Bożą, o błogosławieństwo Boże, o uwolnienie od złego, o mądrość Bożą dla żony Joanny i córki Kasi, o ciągłe nawrócenie dla mnie, o przymierze wiary, o pracę i płacę oraz rentę i płacę. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Bóg zapłać za otrzymane łaski, zdrowie, za dar modlitwy.
Nowe Miasto n. Pilicą, 9.06.2003 r.
Grzegorz

41. Wstawiaj się u tronu Bożego za Ojczyzną
Błogosławiony nasz Ojcze wstawiaj się również u Tronu Bożego za naszą Ojczyzną, za lud, aby nie stracił wiary i uczciwości w spełnianiu obowiązków, za Episkopat Polski i wszystkich kapłanów o większą gorliwość apostolską, a rządzący by już dbali o lud Polski, a nie własne sakwy. Twoja miłująca córka.
Nowe Miasto n. Pilicą, lipiec 2003 r.
N.N.

42. Ojcze Honoracie dziękuję Ci
Drogi Ojcze Honoracie dziękuję Ci za wstawiennictwo do Matuchny najdroższej, że kiedy byłam chora i leżałam w szpitalu w Warszawie, Ty się modliłeś o moje zdrowie i ks. Kardynał Wyszyński wręczył mi obrazek w rękę Matuchny Częstochowskiej. Na odwrocie była modlitwa akt oddania się M. Bożej. Codziennie odmawiałam i prosiłam o zdrowie, ale lekarze nie dawali mi zdrowia, bo nie było już leku dla mnie. I wyszłam z kliniki, ale lekarz dał mi zwolnienie i na rentę poszłam. A dziś jestem zdrowa i przyjechałam by Ci Matuchno podziękować i Ojcu Honoratowi. Oto Twoja czcicielka, dziękuję.
Nowe Miasto n. Pilicą, lipiec 2003 r.
H. S.

43. By wszyscy się kochali i szanowali
Drogi Ojcze Honoracie bardzo Cię proszę o wstawiennictwo za nas do Pana Boga, aby nasza rodzina żyła zawsze w zgodzie, by wszyscy się kochali i szanowali, by w naszym domu nigdy nie było smutku i rozpaczy.
Bardzo Cię proszę o to, aby mój mąż kochał nas zawsze i szanował i by stronił od alkoholu, tak również jak i moje dorastające dzieci. Proszę Cię pomóż mojemu synowi Adamowi, który jest obecnie w Hiszpanii aby spełniły się jego marzenia, aby dostał tam legalną pracę i mógł założyć swoją rodzinę i spraw, aby moje dzieci wyrosły na porządnych ludzi. Prosimy o zdrowie dla nas wszystkich i o wiele łask Bożych które by na nas się spełniły. Pomóż mi w pracy i spraw by nie zabrakło nam nigdy pieniędzy.
Nowe Miasto n. Pilicą 22.07.2003 r. Ewa J.

44. Bym stała się lepszym człowiekiem
Błogosławiony Honoracie spełnij prośby mojej rodziny, czuwaj nad nami, opiekuj się nami, wyproś łaski u Boga za nami. Spraw, żebym ja i moja rodzina stali się lepszymi ludźmi, żyjąc razem we wspólnej miłości do Boga. Proszę spraw bym stała się lepszym człowiekiem, bym nauczyła się kochać Boga jak Ty i nigdy nie zwątpiła w Niego.
Nowe Miasto n. Pilicą, lipiec 2003 r.
Katarzyna J.

45. Dziękuję Bogu za wyniesienie Cię na ołtarze
Błogosławiony Ojcze Honoracie, Ojcze z mojej ziemi i moich stron, tak bardzo się cieszę i dziękuję Bogu że wyniósł Cię do grona błogosławionych. Modlę się, abyś Ojcze Honoracie został przyjęty jak najszybciej do grona świętych i abyś mógł Bogu dziękować za otrzymane łaski, ogrom łask, jakich doznaję ja i moja rodzina, a szczególnie mój syn Sebastian od Boga w Trójcy Jedynego i Matki Jezusa i Ducha Świętego. Ojcze Honoracie wstawiaj się u Boga za nami, za moją rodziną, synami i mnie niegodną służebnicę Pana. Jezu ufam Tobie.
Nowe Miasto n. Pilicą 24.07.2003 r.
Helena

46. Wstawiłeś się u Ojca Niebieskiego za synem
Błogosławiony Ojcze Honoracie. Z całego serca (o czym wiesz) dziękuję Ci, że wstawiłeś się u Ojca Niebieskiego za moim synem Piotrem. Przyrzekam Ci, że zawsze będę się modlić o to, aby w swoim życiu szedł on Twoimi śladami.
Proszę Cię za moim drugim synem Pawłem, aby jego zmiłowanie i dar od Boga rozwijały się stale i obficie owocowały. Dziękuję Ci z całego serca za wszystko i wszystkich.
Nowe Miasto N. Pilicą, sierpień 2003 r.
Kazimiera

47. Uczyłeś pracowitości swoją pobożną postawa
Błogosławiony Ojcze Honoracie, bardzo dziękuje Ci za to, że przybyłeś do Nowego Miasta i natchniony Duchem Świętym, tak wiele dla nas uczyniłeś. Twoja obecność tutaj jest natchnieniem dla wielu. Uczyłeś pracowitości swoją pobożną postawą. Proszę Cię o dar wytrwałości w najtrudniejszej z prac, jaką jest nauka. O dar ten proszę dla mojego syna Michała. Wiem, że modliłeś się dużo, dlatego Ciebie, Ukochany Ojcze, Bóg wysłucha. Bóg serdecznie Ci zapłać za wszystkie otrzymane za twą przyczyną łaski. Strapiony, lecz pełen nadziei.
Nowe Miasto n. Pilicą 09.10.2003 r.
Krzysztof

48. Dziękuję Ci, że mnie wysłuchujesz
Błogosławiony Ojcze Honoracie, dziękuję Ci za otrzymane łaski dla mojego syna Tomasza przeze mnie uproszone u Ciebie o pracę. Syn pracuje, dzięki Ci Błogosławiony Ojcze Honoracie. Dziękuję, że wysłuchujesz próśb o opiekę nad synem z rodziną, ocaliłeś syna z wypadku samochodowego i jego pracowników 10.04.2003 r. około godz. 21.00. Niezmierzona jest miłość moja do Ciebie, błogosławiony Ojcze. Tak ufnie do Ciebie się zwracam - wysłuchujesz nas. Dziękuję Ci, dziękuję Ci, dziękuję Ci. Ufam Tobie.
Nowe Miasto n. Pilicą, sierpień 2003 r.
Anna

49. Wstawiasz się skutecznie u Boga
Ojcze Honoracie! Bardzo dziękuję za wstawiennictwo u Boga w sprawie Agnieszki. Pragnę Cię poinformować, że Agnieszka dostała się na upragnione studia. Dziękuję. Proszę Cię jeszcze dla mnie o dobrą spowiedź i specjalne łaski oraz pomoc dla Eli, Zosi, Rafała i Tereni oraz jej rodziny. Wiem, jak wstawiasz się skutecznie u Boga. Dziękuję i proszę o pamięć.
Nowe Miasto n. Pilicą 8.08.2003 r.
M.M.

50. Kryzys, który nas dotknął
Błogosławiony Honoracie, proszę Cię o to, abyśmy oboje z żoną po 24 latach małżeństwa mogli dalej iść wspólną drogą życiową, przezwyciężając kryzys, który teraz nas dotknął, kiedy dzieci są duże, a droga wydaje się łatwiejsza w małżeństwie.
Nowe Miasto N. Pilicą, sierpień 2003 r.
Pielgrzym N.N.

51. By odnaleźli drogę do Boga
Bardzo proszę o łaskę nawrócenia dla mojego brata i jego rodziny, dla mojego męża i jego rodziny oraz o wszelkie potrzebne łaski dla moich rodziców i udaną operację dla mojej babci.
Proszę też w intencjach moich bliskich i przyjaciół - o to, by odnaleźli drogę do Boga i we wszystkich intencjach, o które mnie prosili.
Nowe Miasto n. Pilicą, sierpień 2003.
N.N.

52. Byśmy byli wzorem dla dzieci
Święty Ojcze Honoracie, dziękuję Ci za moje rodzeństwo, proszę Cię, błogosław im, dziękuję za Twoje wstawiennictwo u Pana Boga w szczęśliwej operacji serca i błagam Cię o dalszą Twoją opiekę, o wiarę i częstą spowiedź świętą w mojej rodzinie, o miłość i wiarę dla Adama i Magdy, Jadzi i Justyny, i Oliwii, Agnieszki i o pokierowanie jej dalszym życiem, pomocą w jej pracy, o pracę dla Jacka i Magdy oraz dla mnie i męża, o miłość i zrozumienie wzajemne i byśmy byli wzorem dla dzieci.
Nowe Miasto n. Pilicą, sierpień 2003 r.
N.N.

53. Dziękuję Ci też za siły w pielgrzymowaniu
Błogosławiony Ojcze Honoracie! Z całego serca dziękuję Ci za okazane łaski, wsparcie w dniu matury oraz pomyślny efekt egzaminów na studia. Proszę Cię, wspieraj mnie i kieruj moim postępowaniem, bo ja sama jestem za słaba. Dziękuję Ci za siłę i wytrwałość w nauce i o to także Cię proszę w zbliżającym się roku. Wiem doskonale, że nie będzie mi ławo, ale z Bożą pomocą z pewnością sobie poradzę.
Dziękuję Ci też za siły w pielgrzymowaniu i proszę o wsparcie w przyszłym roku. Proszę o zdrowie i pomyślność dla całej mojej kochanej rodziny i rodziców. Bóg zapłać.
Nowe Miasto n. Pilicą, 23.08.2003 r.
N.N.

54. Aby Bóg nie pamiętał mi grzechów młodości
Błogosławiony Ojcze Honoracie, jestem z Zachorzewa, miejsca urodzenia Błogosławionego ojca Henryka Krzysztofika, również kapucyna. Proszę o wstawiennictwo wspólnie z Ojcem Henrykiem za moim siostrzeńcem Szczepanem, klerykiem u Księży Misjonarzy o niezbędne dla niego łaski w drodze do kapłaństwa i na całe życie. Proszę również o niezbędne łaski u Boga dla mnie i mojej rodziny, pomimo wielu moich grzechów młodości. Aby Bóg nie pamiętał mi grzechów młodości.
Nowe Miasto n. Pilicą, 7.10.2003 r.
N.N.

55. Abym pamiętała o miłości do bliźniego
Błogosławiony Ojcze Honoracie, proszę Cię o łaskę dla mojej całej rodziny, koleżanek, kolegów, chłopaka. Obdarz ich swoim Miłosierdziem, aby w życiu codziennym mieli mniej problemów. Proszę cię także o łaskę i opiekę nade mną, abym nigdy nie zapomniała o miłości do bliźniego i pomagała innym w potrzebie. Proszę Cię też o pomoc dla mojego chłopaka, który jej potrzebuje. Wszystkie moje prośby powierzam w Twoje ręce.
Nowe Miasto n. Pilicą, październik 2003 r.
Karolina

56. Dziś i tu na szlaku pielgrzymkowym
Błogosławiony Ojcze Honoracie, dziś i tu na szlaku pielgrzymkowym do Matki Bożej Częstochowskiej nawiedzam twoje święte Relikwie, uczestnicząc we Mszy Świętej z grupą w ilości 105 pątników z parafii Matki Bożej Królowej Aniołów, Warszawa Bemowo, ze swoim proboszczem ks. Karolem Dąbrowskim i ks. Janem Seredą. O Błogosławiony Ojcze Honoracie, kornie Ciebie prosimy, upraszaj nam wszelkie łaski, o które zwracamy się do Pana Boga za Twoim wstawiennictwem. Dziękujemy za dar nawiedzenia Sanktuarium.
Ks. proboszcz z parafianami
Nowe Miasto n. Pilicą, listopad 2003 r.

57. O łaskę wytrwania dla nowicjusza Pawła
Błogosławiony, Drogi Ojcze Honoracie! Z pokorą grzesznika przed Panem Bogiem proszę Cię o uproszenie łaski wiary i powrotu do Kościoła Świętego dla córki Joanny. Proszę o uproszenie przed Niepokalaną spokoju, miłości i pojednania w naszej rodzinie. Upraszaj Ojcze łaskę wytrwania dla nowicjusza Pawła, serdecznie prosi, ojciec Tadeusz i stryj Pawła
Nowe Miasto n. Pilicą 7.12.2003 r.

58. Dziękuję za uzdrowienie mojego syna
Błogosławiony Ojcze Honoracie. Proszę Cię o łaski dla całej mojej rodziny, aby Bóg i Matka Najświętsza byli w naszym domu na pierwszym miejscu. Proszę Cię o zdrowie dla mojej rodziny i poprawę nauki w szkole dla moich synów.
Błogosławiony Ojcze, proszę Cię za wstawiennictwem św. Józefa o pracę, o którą się staram, żebym została przyjęta. Dziękuję Ci za wszystkie łaski i zdrowie, jak również szczególnie za mojego syna, który został uzdrowiony.
Twoja służebnica
Nowe Miasto n. Pilicą, 13.04.2004 r.
P.K.

59. Drugiego dnia mojej posługi biskupiej
Drogi życia i drugiego dnia mojej posługi biskupiej w diecezji łowickiej zawiodły mnie dzisiaj do Sanktuarium bł. o. Honorata. Ten znak odczytuję jako przesłanie Bożej Opatrzności. Dlatego pragnę całe moje posługiwanie zawierzyć wstawiennictwu Dostojnego Kapucyna z Nowego Miasta. Niech będzie On dla całego Kościoła łowickiego znakiem wierności Bogu oraz świadectwa wiary, nadziei i miłości. Z serca błogosławię.
Nowe Miasto n. Pilicą, 23.05.2004 r.
+ Andrzej F. Dziuba

60. Aby Ewangelia mogła się szerzyć
Ojcze Honoracie, przychodzę do Ciebie jako twoja córka duchowa z prośbą o wytrwanie na obranej drodze powołania zakonnego. Ulecz moje bolączki duchowe, które mnie gnębią i nie pozwalają oddawać się całym sercem na służbę Panu. Proszę także o powołania do naszego Zgromadzenia, aby Ewangelia mogła bez przeszkód szerzyć się na ziemiach białoruskich. Pozwól, Ojcze, wiernie trwać przy Bogu, ciesząc się wstawiennictwem Niepokalanej Matki Jezusa.
Nowe Miasto n. Pilicą, 03.07.2004 r.
s. Julia

61. Dziękuje Ci za heroizm i drogę świętości
Błogosławiony Honoracie, dziękuje Ci za Twój heroizm, cnoty i drogę świętości w codziennym życiu. Za Twoim wstawiennictwem, modlitwą i przyczyną proszę Dobrego Boga we wszystkich intencjach Jemu znanych, nieznanych przeze mnie w sercu, na pielgrzymim szlaku z Warszawy do Łagiewnik. Powierzam też wszystkich, których, Panie, postawiłeś w życiu na mojej drodze, szczególnie tych, których skrzywdziłem, których oddaliłem od Ciebie, i moich nieprzyjaciół. Oddaję Ci też, Panie, siebie i wszystkich moich bliźnich i przyjaciół, żyjących i zmarłych, a dzisiaj szczególnie Natalię, Elżbietę, Agatę, Magdę i Roberta z rodzinami.
Nowe Miasto n. Pilicą, 8.07.2004 r.
Paweł K.

62. Gromadzimy się przy Tobie
Nasz Drogi Ojcze Założycielu, gromadzimy się przy Tobie, Twoje duchowe córki, które 113 lat temu powołałeś do życia w Kościele i dla odrodzenia religijnego i moralnego naszej umiłowanej Ojczyzny.
Dziś na nowo pragniemy się pochylić nad otrzymanym przed laty charyzmatem. Niech Twoje, bł. Honoracie, wstawiennictwo i ojcowskie błogosławieństwo umocni nas na drodze wierności oraz ufności łaską ofiarnej służby w niepokalańskim powołaniu. Zgromadzenie Córek Maryi Niepokalanej, II sesja XVII Kapituły Generalnej.
Nowe Miasto n. Pilicą, 11-16 lipca 2004 r.
N.N.

64. Módl się za Twoimi ukochanymi córkami
Kolejna grupa sióstr felicjanek z Warszawy przed dorocznymi rekolekcjami, przyjeżdżając do tego miejsca, błaga o wstawiennictwo, by nawrócenie serca, ukochanie woli Bożej i pragnienie spalania się z miłości do Chrystusa stało się rzeczywistością każdej z nas.
Błogosławiony Ojcze Honoracie, módl się za Twoimi ukochanymi córkami.
Nowe Miasto n. Pilicą 2004 r.
s. Magdalena

63. Przywołuję pamięć przeszłości
Spoglądając na minione stulecia, przywołuję pamięć przeszłości - by zrozumieć Cię, Ojcze, chcę przekroczyć granice poznania...
I oto gdzieś w półmroku świadomości wyłania się dziewiętnastowieczna Warszawa, dobrze znane zakroczymskie ulice i sylwetka Nowego Miasta nad Pilicą...
Widzę dostojne klasztory tradycją wieków trwałe. Kościoły surowe franciszkańską prostotą baroku, a w nich...
kolejne stacje Twej krzyżowej drogi -
konfesjonały -
stojący niewzruszenie milczący świadkowie
Twego białego męczeństwa
Powierniku najskrytszych tajników fenomenu miłości,
„tajemnicy i daru",
czynionego pośród zawieruchy dziejów,
Pomniki świętości
„z jakąkolwiek bądź ofiarą".
Nowe Miasto n. Pilica, 23.07. 2004 r.
s. Fidelia, fel.

65. Po raz 24. odwiedzam Twoje Sanktuarium
Błogosławiony Ojcze Honoracie Koźmiński, dziękuję, że mogę po raz 24 odwiedzić Twoje Sanktuarium w Pieszej Pielgrzymce Warszawskiej. Bardzo proszę o wsta wiennictwo do Miłosierdzia Bożego i Matki Najświętszej za całą moją rodzinę, zwłaszcza za młodych małżonków Piotra, Małgosię i Gracjana oraz, proszę Cię, wybłagaj ulgę w ciężkiej chorobie dla siostry Adeli, Joanny, brata Tadeusza, a zmarłym pomóż dostać się do nieba, prosi
pątniczka Stanisława
Nowe Miasto n. Pilicą 8.08.2004 r.

66. Proszę Cię o jedność i miłość w rodzinie
Błogosławiony Honoracie, proszę Cię o pojednanie z moją synową. Dziękuję za wnuczkę Olgę. Wyjednaj mi łaskę rozwiązania spraw mieszkaniowych i w pracy
zawodowej zgodnie z wolą Bożą. Proszę Cię o jedność i miłość w mojej rodzinie.
Nowe Miasto n. Pilicą, sierpień 2004 r.
Edyta

67. Wynieś do chwały świętości Bł. Honorata
Błogosławiony Ojcze Honoracie, dziękuję Ci za bezmiar otrzymanych łask od Boga za Twoim przemożnym wstawiennictwem. Mowa ludzka jest za słaba, aby wyrazić, co czuje serce. Właściwie wszystko, co otrzymuję od Boga, to wyraz Twojej ojcowskiej troski o mnie, o moją rodzinę naturalną i zakonną oraz o wszystkich, których polecam za Twoim wstawiennictwem Panu Bogu.
Patronie zawierzenia i wytrwania, pomóż mi, abym umiała całe swoje życie zawierzyć Maryi i trwać wiernie przy Chrystusie.
Dodaj mi dużo sił fizycznych, duchowych, abym mogła godnie spełnić moje życiowe zadanie. Naucz mnie służyć Bogu w radościach, ale i smutkach, w zdrowiu i chorobie, w pocieszeniu i poczuciu wielkiej godności dziecka Bożego.
Tobie powierzam moją pracą zawodową, duchową i wewnętrzną, pomóż mi, abym służyła dobru innych, którym służę.
Powierzam Ci mojego chorego brata, całą rodzinę, tych - którzy nie mają pracy, aby troska o codzienny chleb nie przysłaniała im życia wiecznego. Ukochany Ojcze, pozwól mi wiernie pełnić wolę Bożą, przyjmować cierpienie z pogodą dziecka i wielkim zaufaniem do Ojca, który najlepiej wie, co potrzebuje Jego dziecko.
W ciszy sierpniowego popołudnia modlę się do Ciebie, Boże, abyś co prędzej wyniósł do chwały świętości bł. Honorata.
Nowe Miasto n. Pilicą, 16.08.2004 r.
Twoja córka

68. Aby życie mojej rodziny i moje było lepsze
Proszę Cię Ojcze o modlitwę, o zdrowie dla mojej żony Magdy, mojej Mamy, rodziców żony, a także całej rodziny mojej i żony. Proszę także o modlitwę za ludzi, którzy mi źle życzą i wszystkich ludzi na świecie, w szczególności za naszego Papieża Jana Pawła II. Dziękuję za wszystkie łaski, którymi obdarzył mnie Bóg do tej pory. Obiecuję poprawę. Postaram się, aby życie mojej rodziny i moje było lepsze.
Nowe Miasto n. Pilicą, 26.08.2004 r.
Janusz

69. Abyśmy nigdy nie zbłądzili i nie zwątpili
Błogosławiony Ojcze Honoracie, dziękuję Bogu i Matce Najświętszej za Twoje wstawiennictwo za moją rodziną. Dziękując jednocześnie za 25 lat pożycia małżeńskiego i prosząc o dalsze łaski na następne lata życia, proszę Cię też o dalszą opiekę nad moimi dziećmi i całą rodziną. Wspieraj nas zawsze, a zwłaszcza w chwilach trudnych, abyśmy nigdy nie zbłądzili i nie zwątpili, zawsze ufali Tobie, Błogosławiony Honoracie.
Nowe Miasto n. Pilicą, 27.08. 2004 r.
N.N.

70. Bądź błogosławiony, Ojcze Honoracie
Ojcze Honoracie, dwa lata się do Ciebie wybierałem, wreszcie jestem. Modlę się o Twą kanonizację. Módl się za mnie, za naszą Ojczyznę, dla której też poświęciłeś swoje życie. Ucz nas, abyśmy tak jak Ty ongiś, tak my teraz umieli ze skutecznym pożytkiem żyć dla Boga, a przez Niego dla naszej Ojczyzny. Oby Pan nasz, Jezus Chrystus, zechciał wziąć naszą koronę na swoją Świętą Głowę. Bądź błogosławiony, Ojcze Honoracie.
Nowe Miasto n. Pilica., 14.11.2004 r.
Władysław

71. Abym mógł stawać się lepszym człowiekiem
Błogosławiony Honoracie, proszę Ci byś pomógł mi stawać się lepszym człowiekiem, aby moja miłość i stosunek do Boga były takie jak kiedyś, bym się od Niego nie oddalała. Ojcze, błagam również o wskazanie mi właściwej drogi życiowej. Niech mój wybór sprawi, że będę mogła swoim życiem chwalić Boga. Proszę także o wsparcie w nauce i na maturze.
Nowe Miasto n. Pilicą, 3.12.2004 r.
N.N.

72. Ubłagaj nam miłość czystą i prawdziwą
Ojcze Honoracie, Ty, który cierpiałeś za grzeszników, ubłagaj nam miłość czystą i prawdziwą, aby nasze małżeństwo stało się doskonałym, takim jakiego pragnie Bóg. Za nasze rodziny, nawrócenie w nich oraz uleczenie ran, jakie zostały nam zadane w ciągu życia, a które nie pozwalają otwierać się na miłość naszą i Boga.
Nowe Miasto n. Pilicy, 5.12.2004 r.
Paulina i Darek

73. Żeby zawsze wszyscy byli blisko Pana
Kochany Ojcze Honoracie, dziękuję Ci za opiekę nad moją rodziną. Proszę Cię szczególnie o donoszenie poczętego dziecka i szczęśliwe rozwiązanie dla mojej córki Anny, aby urodziła zdrowe dziecko, już drugie, a miała nigdy według wskazań lekarzy nie być w ciąży, o błogosławieństwo w jej rodzinie.
Proszę też o potrzebne łaski w rodzinach moich synów Sławomira i Mirosława, żeby zawsze wszyscy byli blisko Pana Jezusa i Maryi, pełni ducha modlitwy - uwielbienia i dziękczynienia oraz miłości wzajemnej.
Nowe Miasto n. Pilicą, 07.12.2004 r.
prosi Mama

74. Aby Dominik nie załamał się w kalectwie
Błogosławiony Ojcze Honoracie, dziękuję za otrzymane łaski. Proszę o dary Ducha Świętego i potrzebne łaski do pokonania wszelkich trudności. Proszę o miłość i zgodę w rodzinie. Dla córki proszę o potrzebne łaski oraz aby praca doktorancka została przyjęta i ją obroniła. Dla męża i siostry - o łaski Panu Bogu wiadome. Proszę, aby Dominik nie załamał się w swoim kalectwie, aby dzielnie znosił swój krzyż. Proszę o łaski dla wnuków i synowej.
Nowe Miasto n. Pilicą, 15.12.2004 r.
N.N.

75. Niech mu się wreszcie otworzą oczy
Ojcze Honoracie! Mnie ta sprawa wydaje się beznadziejna, ale dla Boga nie ma nic niemożliwego. Dlatego bardzo Cię proszę, oręduj u Boga za moim Ojcem, który jest tak przykry dla całego otoczenia, a szczególnie dla Mamy. Niech mu się wreszcie otworzą oczy, niech dojrzy skutki swego postępowania, a Mama niech wreszcie będzie spokojna.
Nowe Miasto n. Pilicą, styczeń 2005 r.
Marzena

76. Dziękujemy Bogu za dar sióstr misjonarek
W 15. rocznicę pracy misyjnej w Brazylii sióstr ze Zgromadzenia Córek Najczystszego Serca Najświętszej Maryi Panny dziękujemy Bogu za dar sióstr misjonarek i możliwość rozwijania przez nie pracy w duchu charyzmatu Zgromadzenia na brazylijskiej ziemi.
Bł. o. Honoracie, prosimy - wyjednaj Boże błogosławieństwo i nowe powołania dla rozwijającego się tam Zgromadzenia Sióstr Sercanek.
Nowe Miasto n. Pilicą, 29.01.2005 r.
Siostry sercanki

78. Dziękujemy Ci, Panie, za nasze Zgromadzenie
Dziękujemy Ci, Panie, za nasze Zgromadzenie, za naszą Matkę i cały zarząd Zgromadzenia, jaki nam powierzyłeś. Dziękujmy Ci za inne siostry, które w dniu wczorajszym złożyły swoje śluby wieczyste, pierwsze śluby i te, które ponowiły swoje śluby. Prosimy Cię o łaskę wierności, wytrwałości i świętości na każdy dzień dla nas wszystkich. Prosimy, błogosław naszemu Zgromadzeniu i obdarzaj nowymi licznymi powołaniami.
Ojcze Honoracie, wstaw się za nami, abyśmy wypełniły wolę Ojca Niebieskiego. Uproś nam łaskę nawrócenia.
Siostry pasterzanki
Nowe Miasto n. Pilicą, 23.03.2005 r.

77. Naucz mnie kochać każdego człowieka
Błogosławiony Honoracie, proszę Cię, byś darzył mnie wszelkimi potrzebnymi mi łaskami. Pomóż mi pogłębiać moją wiarę, która jest tak płytka i słaba. Naucz mnie kochać każdego człowieka, a nie tylko samą siebie. Proszę o błogosławieństwo dla Justynki oraz dla całej mojej rodziny. Zwłaszcza dla taty, by przestał pić, i dla mamy (o zdrowie). Pomóż mi przezwyciężyć pesymizm codzienności, wybrać właściwą drogę życiową i zdać maturę. Ześlij dla mnie Ducha mądrości, światło rozwagi, bym zawsze wybierała DOBRO, bym mogła dobrze przygotować się do matury. Pomóż mi odpowiednio przeżyć Wielki Post.
Nowe Miasto n. Pilicą, luty 2005 r.
Ewelina

79. O wytrwałość w dźwiganiu ciężaru życia
Błogosławiony Ojcze Honoracie, wstaw się za moją córką Eweliną, aby zdała maturę i wybrała dobrą drogę życia, żeby nie popełniła życiowego błędu i proszę Cię o błogosławieństwo dla dwóch synów, Darka i Karola, aby poszli drogą Jezusa i proszę dla mnie o wytrwałość w dźwiganiu ciężaru życia, jaki spadł na mnie - wychowanie 3 dzieci i alkoholizm męża. Proszę o zdrowie dla mojej ukochanej mamy.
Nowe Miasto n. Pilicą, l7.04.2005 r.
Izabela

80. Proszę, pomóż mi odkryć moją drogę
Za przyczyną błogosławionego ojca Honorata proszę Cię, Jezu, we wszystkich intencjach pielgrzymów i we wszystkich intencjach, które są im powierzane. Błogosław wszystkim, którzy pozdrawiają nas słowami „Szczęść Boże" i przyjmują do swoich domów. Proszę Cię o zdrowie dla Kamili, Łukasza, mamy i taty, Oli i Zdzisława, zarówno duchowe, jak i fizyczne. Proszę, pomóż mi odkryć moją drogę - tę którą powinnam iść, bo nie wiem, czy jest to droga powołania zakonnego czy świeckie życie. Dziękuję za wszystkie łaski.
Nowe Miasto n. Pilicą, lipiec 2005 r.
Justyna

81. Dziękczynienie za dar powołania
Nawiedzając w Roku Eucharystii Sanktuarium Błogosławionego Ojca Honorata, pragniemy przez ręce naszego Założyciela złożyć Bogu dziękczynienie za dar powołania do zakonnej rodziny Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej.
Niejako w przededniu naszych wieczystych zaślubin z Boskim Oblubieńcem prosimy Ojca Honorata, by nam błogosławił i wypraszał łaskę wytrwania w wierności i miłości do końca naszych dni.
Drugi nowicjat ss. służek
Nowe Miasto n. Pilicą, lipiec 2005 r.

82. Błagam o opiekę w tym okropnym świecie
Ojcze Honoracie, mój najdroższy orędowniku, mój opiekunie, proszę Cię, błagam o opiekę w tym okropnym świecie, gdzie tyle zła. Niech Bóg raczy nas wspierać za Twoim pośrednictwem. Miej w opiece moje dzieci, wnuków, sąsiadów i cały nasz kraj -
stroskana cała Twoja
Nowe Miasto n. Pilicą, sierpień 2005 r.

83. Dziś przyszłam do Ciebie
Ojcze Honoracie, dziś przyszłam do Ciebie ze swoim synem dziękować Ci za Twoje wstawiennictwo, za moją córką. Dziękuję Ci z głębi serca, że mam wnuka, a córka otrzymała od naszego Pana drugie życie. Polecam Ci ją i jej rodzinę, mego męża i proszę o wstawiennictwo, o wybór właściwej drogi dla mego syna Pawła.
Nowe Miasto n. Pilicą, sierpień 2005 r.
Joanna

84. O Bożą pomoc w rozwoju Dzieła Biblijnego
Błogosławiony Ojcze Honoracie, proszę Cię, módl się o wszelkie łaski i Bożą pomoc w rozwoju Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II w Polsce - Twojej umiłowanej ziemskiej Ojczyźnie. Niech Twoja modlitwa wyprasza natchnienie
i odwagę dla osób, które byłyby gotowe żyć Ewangelią i nieść ją braciom i siostrom w Kościele i świecie.
Nowe Miasto n. Pilicą, 23.10.2005 r.
ks. Henryk W.

85. Ze łzami w oczach błagam o dalszą pomoc
Błogosławiony Czcigodny Ojcze Honoracie. Gorąco dziękuję za dotychczasowe łaski i opiekę nade mną, wdową opiekującą się czworgiem dzieci. Ze łzami w oczach błagam o dalszą pomoc. Maryjo, Ty wiesz, jaki mam problem i wiem, że mnie nie zostawisz. Twoja kochająca Ciebie Maryjo i Ojcze Honoracie czcicielka.
Nowe Miasto n. Pilicą, listopad 2005 r.
N.N.

86. Dziadek mój miał problemy z sercem
Mija około dwadzieścia lat, odkąd otrzymałam łaskę za pośrednictwem i wstawiennictwem Ojca Honorata Kofmińskiego. Sprawa, o którą prosiłam, dotyczyła wyzdrowienia mojego dziadka Piotra. Dziadek mój, a ojciec mojej mamy, miał problemy z sercem. Około 1986 roku znalazł się w szpitalu w Białej Podlaskiej, stan beznadziejny, lekarze nie dawali mu szansy na wyzdrowienie, zalecali wręcz rodzinie, aby pożegnała się z nim. W związku z tym moja mama wraz z jedną ze swych sióstr, z tego co pamiętam, pojechały do szpitala do Białej Podlaskiej, aby zobaczyć się z ojcem. (...)
Ja w czasie wyjazdu mamy zanosiłam prośby do o. Honorata Kozmińskiego o wyzdrowienie mojego dziadka. Wybrałam wstawiennictwo o. Honorata Kozmińskiego ponieważ miałam obrazek podarowany mi prawdopodobnie przez babcię Helenę lub którąś z sióstr zakonnych z Janowa Podlaskiego, na którym przedstawiony jest portret o. Honorata. Jego charakterystyka i modlitwa o otrzymane łaski za pośrednictwem Ojca. W niedługim czasie potem, gdy mama wróciła do domu, dziadek wyzdrowiał, a lekarze uznali to za rzecz niebywałą i podobno użyli w tym kontekście słowa „cud". Nasza radość była ogromna, a ja nie opowiadałam o niczym nikomu, chociaż moja myśl skierowała się do o. Honorata. Ukrywałam ten fakt przed wszystkimi i dopiero w zeszłym roku, po śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II opowiedziałam to mojej mamie. Dowiedziałam się, że o. Honorat włączony już został w poczet błogosławionych, jednak czuję się w obowiązku napisać o tym fakcie i łasce, którą wyjednał nam u Pana Boga.
Gdynia, 16.01.2006 r.
Ania

87. O wysłuchanie prośby w mej sprawie
Błogosławiony Ojcze Honoracie, proszę Cię o błogosławieństwo dla mojej trójki dzieci, a szczególnie dla syna Karola, który odchodzi od Boga i próbuje iść złą drogą. A proszę o trzeźwość w mojej rodzinie i o wysłuchanie prośby w mej sprawie, o którą tak bardzo proszę. Proszę o łaskę dla córki Eweliny, aby zdała egzaminy na studiach i nie dokonała złego wyboru w swoim życiu. Boże dopomóż jej. Proszę o opiekę dla mojej mamy.
Nowe Miasto n. Pilicą, luty 2006 r.
N.N.

88. Pomagaj mi w podejmowaniu decyzji
Ojcze Honoracie, dwa dni temu rozpoczęłam moje dorosłe życie. Co prawda nie muszę jeszcze sama się utrzymywać, ani podejmować ważnych decyzji, ale mam świadomość, że to niedługo nastąpi. Stopniowo będę musiała się usamodzielnić. Dlatego proszę Cię, pomagaj mi w podejmowaniu decyzji, w moim codziennym życiu. Wyproś dla mnie łaski u Boga. Wstawiaj się za mną, bym mogła zdać maturę, dostać się na wymarzone studia i jeśli to zgodne z wolą Bożą, bym mogła pracować jako aktorka.
Nowe Miasto n. Pilicą, 24.03.2006 r.
Marta

89. Jak żyć, aby ukochać Jezusa i Maryję
Dziękuję Bogu i Maryi, że mogłam być tu dziś u stóp tego ołtarza i Twoich relikwii. Ojcze Honoracie, proszę Cię o pomoc i natchnienie w mojej sprawie duchowej, pomóż mi Ojcze, jak postąpić i jak żyć, aby ukochać Jezusa i Maryję całym sercem, prosi,
Nowe Miasto n. Pilicą, 30.04.2006 r.
Krystyna

90. Proszę Cię mocno o dar przebaczenia
Ojcze Honoracie, proszę Cię mocno o dar przebaczenia innym, bliskim i dalszym. Abym umiała swoje żale utopić w Oceanie Serca Bożego. Proszę Cię o dalsze postanowienie rekolekcyjne, Ojcze, na czas realizacji tego trudnego daru. Wstawiaj się za mną u naszego Pana. Wszystkim moim bliskim upraszaj potrzebne łaski i uzdrowienie. Za opiekę dziękuję.
Nowe Miasto n. Pilicą, 07.07. 2006 r.
N.N.

91. Proszę Cię z całego serca
Umiłowany Ojcze Honoracie. Proszę Cię z całego serca, aby moja córka Joanna wzięła ślub kościelny ze swoim narzeczonym, z którym razem mieszka, aby jej narzeczony Dawid się nawrócił i żył życiem sakramentalnym.
Nowe Miasto n. Pilicą, sierpień 2006 r.
Anna

92. Ratuj moją rodzinę od zguby
Błogosławiony Ojcze Honoracie, ratuj moją rodzinę od zguby i zatracenia. Wyproś błogosławieństwo, Miłosierdzie, pomóż odnależć radość życia dla wszystkich, a dla syna wyproś powołanie do służby w zakonie. Ukochany Ojcze, uproś rozwinięte umysły dla nas i naszych dzieci. O to Cię proszę i błagam, ja, nędzny robak i grzesznik.
Nowe Miasto n. Pilicą, sierpień 2006 r.
N.N.

93. Wzywam często Twego wstawiennictwa
Błogosławiony Ojcze Honoracie, wzywam często Twego wstawiennictwa u Pana podczas przygotowania się do sakramentu pokuty. Dziękuję za pomoc i piszę o łaskę dobrej spowiedzi świętej dla moich dzieci i wnuków. Błagam, pomóż mojej córce Joannie, aby polepszył się jej stan psychiczny, by mogła z cierpliwością wychowywać swoje dzieci, modliła się za nich oraz uczyła ich modlitwy. Prosi gorąco zatroskana o los wnuków.
Nowe Miasto n. Pilicą, 08.08.2006 r.
Babcia

94. Spraw, aby moja rodzina nie odeszła od Boga
Ukochany Ojcze Honoracie, bardzo Cię proszę o wstawiennictwo do Najukochańszego Pana Jezusa i Jego Mateczki. Polecam Ci swoje ukochane córki. Proszę, pomóż im w odnajdywaniu na tym świecie prawdy i miłości. Spraw, aby moja rodzina nigdy nie odeszła od Boga i aby nigdy nie straciła nadziei.
Ojcze Honoracie, wspomnij o mojej córce Marcie, aby wybrała w życiu człowieka na wspólne życie przeznaczonego przez Boga. Dziękuję, prosi matka.
Nowe Miasto n. Pilicą, sierpień 2006 r.
Honorata

95. Aby wszystkie narody żyły w tolerancji
Błogosławiony Ojcze Honoracie, prosimy Cię, aby żadne dziecko na świecie nie umierało z głodu, a wszystkie narody żyły w tolerancji i szacunku, a mój tata czuwał w niebie nade mną.
Nowe Miasto n. Pilicą, l7.08.2006 r.
Kasia

96. Dziękuję Ci, że wstawiasz się za nami
Ojcze Honoracie! Z całego serca dziękuję Ci, że wstawiasz się za nami, wypraszasz u Pana Boga cudowne łaski dla nas. W imieniu całej wspólnoty dziękuję Ci, a przez Ciebie Dobremu Bogu za opiekę, pomoc i błogosławieństwo.
Nowe Miasto n. Pilicą, 18.08.2006 r.
s. Olga z Białorusi

97. Czuję Twoją rękę nad moimi bliskimi
Błogosławiony Ojcze Honoracie, wczoraj w niedzielę po odwiedzinach u męża w szpitalu prosiłam o wejrzenie na moją rodzinę, a w szczególności na męża, który jest po udarze mózgu, a teraz miał ataki od wątroby. Okazuje się, że dziś jest już na tyle dobrze, że mąż wychodzi ze szpitala. Prosiłam również o ulgę w cierpieniu mojej niewidomej córki, a dla mnie samej o wsparcie w ciężkiej sytuacji w jakiej obecnie jestem.
Czuję Twoją rękę nad moimi bliskimi i mną samą - to jest wspaniałe ciepło, nieopisane wrażenie, jakbyś ojcze pomagał usilnie. Szczerze oddana w modlitwie zadumie nad tym, co mnie i bliskich spotkało.
Nowe Miasto n. Pilicą, 15.10.2006 r.
Wiesława

98. Żeby ich zło nigdy nie dotknęło
Błogosławiony Ojcze Honoracie, proszę Cię za Twoją przyczyną u Boga o siłę dla mnie do pokonywania zła dobrem, o miłość między ludzmi, o wytrwanie w pielęgnowaniu chorego męża i jeszcze o jedno: o mądrość w szkole dla moich wnuków, żeby ich zło nigdy nie dotknęło -
prosi zatroskana Babcia
Nowe Miasto n. Pilicą, listopad 2006 r.

99. Błogosławieństwo dla siebie i rodziny
Błogosławiony Ojcze Honoracie wstawiaj się za nami, aby to co nie pochodzi od Pana Naszego nie przysłaniało nam tego co od Niego pochodzi. Aby to co pochodzi od Ojca naszego, Syna Jego i Ducha Świętego stawiali na pierwszym miejscu w życiu naszym codziennym. Z prośbą o błogosławieństwo dla siebie i rodziny.
Nowe Miasto n. Pilicą, 02.04.2007 r.
B.K.

100. Z całego serca proszę Cię o miłość
Błogosławiony Ojcze Honoracie, z całego serca proszę Cię o miłość, mądrość i szczęście dla wszystkich wiernych odwiedzających sanktuarium bł. Honorata Koźmińskiego. Wysłuchaj, proszę, ich modlitwy i wstaw się za nimi u Jezusa Chrystusa. Módl się także o wzmocnienie mojej wiary, wiary moich bliskich oraz szczęśliwe rozwiązanie i prawidłowy przebieg ciąży mojej siostry. Dziękuję.
Nowe Miasto n. Pilicą, kwiecień 2007 r.
N.N.

101. Jesteś z nami, kiedy Cię potrzebujemy
Kocham Cię, ojcze Honoracie! Dziękuję za opieką nad naszym domem i mną i za to, że jesteś z nami, kiedy Cię potrzebujemy. A także proszę o powrót do Kościoła katolickiego tych, którzy od niego odeszli. Błogosław nam i opiekuj się nami.
Nowe Miasto n. Pilicą, 25.04.2007 r.
Teresa

102. Siostry godnie reprezentują Ojca Honorata
Nazywam się Teresa... Mieszkam w Warszawie. Moje dzieci Justyna i Szymek chodziły do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Warszawie im. Błogosławionego Honorata Koźmińskiego prowadzonej przez siostry zakonne. Dyrektor siostra Grażyna to wzór do naśladowania przez wszystkich ludzi. Ona i wszystkie siostry godnie reprezentują św. Honorata.
Nowe Miasto n. Pilica, 12.06.2007 r.
Teresa

103. Ujrzałem tę świątynie
Błogosławiony Ojcze Honoracie, dziękuję w tym miejscu Bogu przez Twoje pośrednictwo za to, że przejeżdżając przez Nowe Miasto, w drodze do ludzi chorych, ujrzałem tę świątynię i dane nam było ją nawiedzić. Polecam, wraz ze swą małżonką Danutą, Bogu, wszystkich chorych, do których Bóg miłościwy nas posyła, aby im głosić Dobra Nowinę i przybliżać Królestwo Boże, by nie upadali na duchu, a doświadczeni chorobą, aby jeszcze bardziej przybliżali się do Miłościwego Boga. Panie uzdrawiaj z wielką mocą tych, którzy ofiarują swojecierpienia za nawrócenie grzeszników. Bł. Ojcze Honoracie módl się za nami do Boga i za naszymi dziećmi i wnukami, abyśmy zawsze trwali przy Bogu mocni w wierze. Polecam przez Twoje wstawiennictwo Bogu kaplicę cudownego Krzyża Pana Jezusa Konającego w Torżeńcu, którą się opiekujemy, by przybywający na adorację krzyża tam się nawracali do Boga i uczyli się adorować swoje krzyże. Czciciele Krzyża Pana Jezusa Konającego.
Nowe Miasto n. Pilicą, 07.07.2007 r.
Danuta i Henryk

104. Dziękuję Opatrzności Bożej
Dziękuję Opatrzności Bożej, że tu z tego sanktuarium będę pielgrzymowała w V Pielgrzymce Pieszej do Łagiewnik, dziękując za wszystkie łaski, proszę o nieustanną opiekę Ciebie bł. Ojcze Honoracie nad moją rodziną i wszystkimi osobami, które stają na naszej drodze.
Nowe Miasto n. Pilicą, OS.07.2007 r.
Krystyna

105. Wzięłam udział w pielgrzymce honorackiej
Błogosławiony Ojcze Honoracie, nasz założycielu. Pragnę dziś podziękować Ci za to, że dwa lata temu mogłam wziąć udział w pielgrzymce honorackiej z Zakroczymia do Nowego Miasta. Doszłam do końca! To była moja pierwsza pielgrzymka i mam nadzieję, że nie była ostatnia. Powierzyłam Ci wtedy sprawy mojej matury. Udało się ją zdać i jestem przekonana, że miałeś w tym swój udział. Pokornie proszę Cię, kochany Ojcze, o Twoje wstawiennictwo za mną i za całą moją rodziną. Pomagaj mojemu bratu, aby zrozumiał, co jest w życiu najważniejsze, tak jak to odkryłeś sam, będąc młodym człowiekiem więzionym w Cytadeli. Bł. Ojcze Honoracie, módl się za nami.
Nowe Miasto n. Pilicą, 07.08.2007 r.
Monika

106. Po pięćdziesięciu latach spełniło się
Błogosławiony Honoracie - 28 lat klękałam, prosiłam o łaskę spowiedzi dla brata. Po 50 latach spełniło się. Wielkie dzięki. Proszę teraz o łaskę spowiedzi dla wszystkich członków rodziny, a szczególnie opornych.
Nowe Miasto n. Pilicą, sierpień 2007 r.
Wiesława

107. Postaw na mojej drodze mężczyznę
Drogi Ojcze Honoracie, za Twoim wstawiennictwem proszę kochanego Ojca w niebie o błogosławieństwo w czasie pielgrzymowania, o siły, o zdrowe nogi. Proszę, pomóż mi odnaleźć drogę swojego powołania, jeżeli nie będzie to droga w małżeństwie, daj siły do przyjęcia innej, jeżeli jednak tak, to proszę postaw na mojej drodze mężczyznę, który mnie pokocha.
Nowe Miasto n. Pilicą, sierpień 2007 r.
pątniczka Małgorzata

108. Abym mogła pokonać tę chorobę
Ty, Panie Boże, dałeś mi życie i ty Boże możesz zawsze je odebrać. Proszę Cię jednak o łaskę i w tym trudnym dla mnie i mojej rodziny czasie o wsparcie duchowe.
Pozwól mi Boże pozostać jeszcze z bliskimi, aby cieszyć się Twą łaską na ziemi. O Błogosławiony Honoracie proszę i błagam o wstawiennictwo, abym mogła pokonać tę okropną chorobę. Wiara czyni cuda i ja w to gorąco wierzę. Boże, bądź przy mnie przez cały czas. Jezu, ufam Tobie. Dziękuję za każdy dzień życia.
Nowe Miasto n. Pilicą, 21.08.2007 r.
N.N.

109. Bądź nadal naszym Przewodnikiem
Dziękując Bogu za 122 lata istnienia Zgromadzenia Córek Najczystszego serca Najświętszej Maryi Panny, prosimy Cię bł. Ojcze Honoracie, bądź nadal naszym Przewodnikiem i Orędownikiem u Boga, by nasza Rodzina Zakonna rozwijała się w duchu charyzmatu w świętości i wzrastała liczebnie.
Nowe Miasto n. Pilicą, 08.12.2007 r.
Siostry Sercanki

110. Nigdy nie zawiodłeś mnie
Ojcze Honoracie, od wielu lat zwracam się do Ciebie z moimi prośbami, smutkami. Nigdy nie zawiodłeś mnie. Zawsze czułam Twoją pomoc i obecność w moim życiu. Moje życie „zbladło", gdyż coraz mniej modlę się do Ciebie, ale pragnę to zmienić i wrócić do modlitw sprzed lat wielu. Proszę, pomóż mi w tym. Daj mi nadzieję, że z Twoją pomocą moje życie nabierze Boskiego blasku.
Nowe Miasto n. Pilicą, 26.12.2007 r.
Marzena

111. Aby Jezus wzrastał w moim sercu
Błogosławiony Ojcze Honoracie, powierzam Twojemu wstawiennictwu, aby Jezus nieustannie wzrastał w moim sercu. Powierzam Ci Konrada i proszę o dobrych ludzi na drodze jego życia i szczęśliwe zdanie wszystkich egzaminów. Twojemu wstawiennictwu powierzam też Martę. Proszę dla niej o dobrego męża, a dla całej rodziny o Boże błogosławieństwo na ten Nowy 2008 Rok.
Nowe Miasto n. Pilicą, styczeń 2008 r.
Teresa

113. O wstawiennictwo w pielgrzymowaniu
Błogosławiony Ojcze Honoracie. Dziękujemy Ci za Twą opiekę nad naszym pielgrzymowaniem. Prosimy o pomoc w pracach naszych synów, o pomyślne przeprowadzenie naszych i rodziny Anety i Krzysia spraw mieszkaniowych. O dalsze wstawiennictwo w naszym pielgrzymowaniu.
Nowe Miasto n. Pilicą, 10.02.2008 r.
Tadeusz i Anna

112. Dziękuję za dobrych ludzi wokół mnie
Błogosławiony Honoracie! Dziękuję Ci za dar dobrych ludzi wokół mnie. Za tych, którzy idą ze mną przez życie i wspierają mnie w wielu chwilach mojego życia. Wielokrotnie w moich modlitwach proszę Cię o błogosławieństwo dla nich. Dziś proszę za Monikę, aby z Twoją pomocą zwyciężyła depresję i mogła dalej rozwijać swoje umiejętności.
Proszę za Adama, abyś wynagrodził mu wszystko, co złe spotkało go z mojej strony. Proszę za Bogdana, aby znalazł szczęście u boku wspaniałej kobiety. Przepraszam, że tak długo zwlekałam z odrzuceniem zła, które zawładnęło mną na tak długi czas. Pragnę wzrastać w łasce, którą przez Ciebie otrzymałam w darze sakramentu Pojednania. I o zdrowie dla mojej rodziny proszę. Wdzięczna.
Nowe Miasto n. Pilicą, 10.01.2008 r.
N.N.

114. Aby syn i córka kroczyli dobrą drogą
Błogosławiony Ojcze Honoracie. Dziękuję Ci za opiekę nad moją rodziną. Proszę Cię o wzajemną miłość i pokój w rodzinie, o szczęśliwe zdanie egzaminu dla syna, o zdrowie i zgodę dla moich rodziców. Spraw ojcze Honoracie, aby mój syn i córka zawsze kroczyli dobrą drogą i nigdy nie stracili wiary.
Nowe Miasto n. Pilicą, 12.02. 2008 r.
Elżbieta

115. Daj mi siłę wytrwania w wierze
Drogi Ojcze Honoracie! Dziękuję za uratowanie życia. Dziękuję za opiekę i wstawiennictwo i proszę o dalszą. Daj mi siłę w wytrwaniu w nauce i dobrą drogę w życiu. Wspomóż mnie w wypełnianiu woli Boga i godzeniu się z tym, co od Niego otrzymuję. Pomóż mojemu bratu w budowie domu. Miej w opiece całą moją rodzinę i dopomóż w zdrowiu. „Panie Boże, Ty najlepiej wiesz, czego ja chcę..."
Nowe Miasto n. Pilicą, 14.02.2008 r.
Aśka D.

116. Za sprawą bł. Honorata odzyskuję siłę
Moi przodkowie byli fundatorami budowy tego klasztoru dawno temu. Kiedy tylko jadę na południe Polski, zawsze droga moja wiedzie przez Nowe Miasto. Tu, w tym klasztorze i w tym sanktuarium czuję się, jak u siebie w domu.
Zawsze tu za sprawą Błogosławionego Honorata odzyskuję siłę, sprawność psychiczną i spokój duszy, dobry nastrój. Niech na wieki to miejsce i ten klasztor będzie błogosławiony razem ze swoim Patronem i czuwa oraz opiekuje się moją rodziną.
Nowe Miasto n. Pilicą, marzec 2008 r.
Włodzimierz

117. Dziękuję Ci za kolejne z Tobą spotkanie
Boże Ojcze, dziękuję Ci za kolejne z Tobą tutaj spotkanie za wstawiennictwem bł. Honorata Koźmińskiego. Dziękuję za wszystkie łaski. Proszę o błogosławieństwo dla Alicji i dla mnie oraz o światło i moc Ducha Świętego na rozeznanie naszej relacji, by była zgodna z wolą Bożą. Proszę też we wszystkich intencjach mojego pielgrzymowania, a także za Braci w drodze oraz w ich intencjach. Dziękuję Ci, Boże! Bł. Honoracie, módl się za nami! Proszę też za Elżbietę i Natalię.
Nowe Miasto n. Pilicą, 08.07.2008 r.
Paweł

118. O łaskę nawrócenia dla błądzących
Ojcze Honoracie, pokornie proszę o uproszenie u Pana Jezusa i Najświętszej Panienki błogosławieństwa dla całej rodziny, o łaskę nawrócenia dla błądzących, umiejętność przebaczenia, prawdziwą mądrość i miłość, uleczenie mojej córeczki z niedosłuchu, wszelkie potrzebne łaski, abyśmy mogli dzięki niezgłębionemu, nieskończonemu Bożemu Miłosierdziu znaleźć się w niebie. Proszę również o niebo dla zmarłych.
Nowe Miasto n. Pilicą. 06.08.2008 r.
Dorota

119. Proszę Boga o mądrość życiową dla syna
Czwarty dzień pielgrzymki do Matki Naszej. Św. Honoracie, za Twoim wstawiennictwem proszę Boga o mądrość życiową dla mojego syna, aby nie zbłądził w swoim młodym i niedojrzałym życiu. Proszę za wszystkich, którzy zagubili się, aby mogli odnaleźć drogę do Pana. Proszę również, dopomóż mi pokonać i rozwiązać problemy rodzinne. Proszę również o zdrowie dla mojego starszego syna, aby mógł wyzdrowieć chociaż z jednej choroby.
Nowe Miasto n. Pilicą, 09.08.2008 r.
Pątnik

120. Strudzeni pielgrzymi proszą Cię
Św. Ojcze Honoracie. I Rowerowa Pielgrzymka Wysokomazowiecka na Jasną Górę w ilości 30 osób prosi o wstawiennictwo do Boga Ojca za członkami ich rodzin, aby wiara i miłość towarzyszyła im całe życie i nie opuszczały ich serc. Strudzeni pielgrzymi proszą Cię o bezustanne pośrednictwo w drodze do Częstochowy - Domu Ojca. Opiekun Rowerowej Pielgrzymki.
Nowe Miasto n. Pilicą, 12.08.2008
Józef i ks. Tadeusz

121. Dziękuję za dar powołania
Ojcze Honoracie, dziękuję za dar powołania zakonnego, za wszystkie otrzymane łaski w ciągu 20 lat życia zakonnego, proszę Cię, abyś wstawiał się za mną, wypraszając mi żywą wiarę, ufność w Boże prowadzenie, bym w tej ciemności, która mnie otacza, nigdy nie zatraciła Ciebie Jezu z oczu, by trudności, których doświadczam, posłużyły do mojego wewnętrznego wzrostu i dla zbawienia świata.
Nowe Miasto n. Pilico, J8.08.2008 r.
Córka duchowa

122. Niech Bóg ochrania Ojczyznę od zguby
Ojcze Honoracie, mój drogi opiekunie i orędowniku, dziękuję Ci za łaski otrzymane i proszę o dalszą opiekę i zgodę w rodzinie. Proszę Cię o opiekę nad moimi dziećmi za granicą, ażeby nie utraciły wiary w Boga. Proszę i błagam o opiekę nad moimi wnukami. Niech Bóg ochrania naszą Ojczyznę od zguby.
Nowe Miasto n. Pifica, sierpień 2008 r.
Twoja niegodna czcicielka

123. Za uzdrowienie mojej lewej stopy
Hołd dziękczynny za uzdrowienie mojej lewej stopy, w której to wewnątrz rosła „brodawka". Różnymi sposobami leczona przez siebie i przez lekarzy pół roku. Pod koniec pielgrzymki na Jasną Górę stan bolesny, dokuczliwy ustępował. Po powrocie do domu obejrzałam stopę - nie ma śladu, ani znaku, że cokolwiek się działo. Dziękuję. Proszę o dalszą opiekę.
Nowe Miasto n. Pilicą. 04.09.2008 r.
Anna

124. Proszę o to, żebyś nauczył mnie być silną
Bł. Ojcze Honoracie, dziękuję Ci za to, że jesteś, że nie odwróciłeś się ode mnie, tak jak ja to zdradziłam wiele razy. Wiem, że nie jestem godna tego, żeby o coś Cię jeszcze prosić, ale ośmielam się i proszę o to, żebyś nauczył mnie być silną i wytrwałą w podążaniu Twoimi ścieżkami.
Nowe Miasto n. Pilicą. 06.10.2008 r.
N.N.

125. Prosimy o dalsze błogosławieństwo
Za wstawiennictwem Ojca Honorata, prosimy o dalsze błogosławieństwo nad naszym Zgromadzeniem i nad wszystkimi prowadzonymi przez nas dziełami, szczególnie zawierzamy Opatrzności Bożej i opiece Maryi Niepokalanej zakład dla Chronicznie Chorych kobiet w Warszawie „Wiśniewie".
Prosimy za wszystkich pracowników, aby z miłością i oddaniem służyli wszystkim ludziom potrzebującym wsparcia duchowego i fizycznego. Dla każdej felicjanki błagamy o życie w pełni charyzmatem naszej ukochanej M. Angeli, założycielki sióstr felicjanek.
S.M. Paula i S.M. Anzelma
Nowe Miasto n. Pilica, 27.10.2008 r.

126. Ty jesteś darem dla Kościoła
Ojcze Honoracie, Ty jesteś darem dla Kościoła. Dziękujemy Ci za Twoje orędownictwo u Boga i wypraszanie nam - Siostrom Imienia Jezus - łask, o które prosimy Boga za Twoim wstawiennictwem.
Wstawiaj się za nami u Pana, wypraszaj potrzebne nam dary do wiernego i gorliwego życia na drodze powołania zakonnego. Wspólnota nowicjacka Zgromadzenia Sióstr Najświętszego Imienia Jezus.
Nowe Miasto n. Pilicą, 16.12.2008 r. N.N.

127. Ty znasz ból i strach przed utratą wiary
Błogosławiony Ojcze Honoracie! Ty znasz wszelki ból i strach przed utratą wiary - uproś zdrowie oka Kazimierza, aby okazała się Twoja świętość i chwała Boża. Wstaw się za nim i za rodziną, dla której jest bardzo potrzebny. A Pan Jezus [mówi]: proście, a otrzymacie, kołaczcie. My kołaczemy i zgadzamy się z wolą Bożą, ale Ty jesteś u Boga, oglądasz Jego Oblicze - wstaw się za Kazimierzem i uproś mu łaskę zdrowia. Twoja duchowa córka.
Nowe Miasto n. Pilicą, 31.12.2008 r.
N.N.

128. Dziękujemy za naszą rodzinę
Błogosławiony Honoracie, dziękujemy za naszą rodzinę, za zdrowie, za łaski, jakie otrzymujemy od Ciebie i Matki Bożej i prosimy o dalszą opiekę, spokój i radość w naszej rodzinie i o szczęśliwe narodzenie dzieciąteczka u córki.
Nowe Miasto n. Pilicą, syczeń 2009. Rodzina

129. Od dawna pragnąłem tu przybyć
Od dawna pragnąłem tu przybyć, aby uczcić relikwie Błogosławionego Ojca Honorata, tak bardzo zasłużonego dla ocalenia i rozwoju życia religijnego w II połowie XIX stulecia i u progu XX wieku.
+ Jacek Jezierski Biskup pomocniczy warmiński
Nowe Miasto n. Pilicą, 30.01.2009 r.

130. Dziękujemy za wielki dar, jakim jesteś
Nasz Założycielu, w Roku Twoich Urodzin - 180. rocznicę - dziękujmy Dobremu Bogu za wielki dar, jakim jesteś dla Kościoła i Ojczyzny i Rodzin zakonnych i prosimy, wstaw się u Boga przez Niepokalaną Dziewicę i wypraszaj umocnienie w wierze, jedności i miłości oraz dar nowych powołań - byśmy mogły wypełniać Boże posłannictwo.
Rekolektantki z Rawskiej 5
Nowe Miasto n. Pilicą, 04.02.2009 r.

131. Proszę o łaskę dla ciężko chorej siostry
Ojcze Honoracie, jesteś błogosławiony, bo jesteś już z Panem na wieki. My się dalej trudzimy, zamartwiamy na tej drodze pielgrzymki doczesnej. Przez Twoje wstawiennictwo Ojcze Honoracie w ostatnim dniu nowenny proszę o łaskę zdrowia dla mojej ciężko chorej siostry Marzeny, aby mogła w zdrowiu wrócić do domu do 3 małych dzieci i męża, aby jeszcze mogła służyć Panu
tu na ziemi. Prosi Cię o to, Ojcze Honoracie, Twoja córka duchowa.
Nowe Miasto n. Pilicą, marzec 2009 r.
N.N.

132. Dziękuję za łaski za Twoją przyczyną
Ojcze Honoracie, mój Orędowniku, dziękuję za wszystkie łaski od Boga za twoją przyczyną i proszę o dalszą pomoc i opiekę nade mną i moimi dziećmi, wnukami, ażeby w życiu nie zbłądziły z drogi wiary w Boga najwyższego, naszego Pana, prosi:
Nowe Miasto n. Pilicą, 18.05. 2009 r. stroskana matka

133. Nie moja lecz Boża wola niech się stanie
Błogosławiony Ojcze Honoracie, zwracam się do Ciebie z nieustającym błaganiem o wstawiennictwo u Boga Ojca przez pośrednictwo Najświętszej Maryi Dziewicy, Królowej Polski o łaskę zdrowia dla mojej żony Bogusi, która dotknięta jest chorobą nowotworową!
Proszę o wstawiennictwo we wszystkich intencjach Bogu poleconych, a dotyczących całej mojej rodziny! Ale nie moja lecz Boża wola niech się stanie.
Nowe Miasto n. Pilicą, 03.07.2009 r.
Mirek

134. Aby wiara pogłębiała się nieustannie
Błogosławiony św. Honoracie. Dziękuję za opiekę i wstawiennictwo Twoje do Pana Boga, za łaski, które otrzymałam wraz z moją rodziną, za następny rok życia. Na nadchodzący czas proszę o opiekę dla całej rodziny Wilczków, Byczkowskich, o zdrowie dla nas wszystkich, aby nasza wiara pogłębiała się nieustannie, a miłość promieniała do Ciebie Panie, Boże Jedyny, bo Miłosierdzie Twoje nie ma końca. Serdeczne Bóg zapłać za Twe łaski.
Łódź, 25.07.2009 r.
Ewa

135. Proszę Cię o łaskę wiary
Boże w Trójcy Święty Jedyny przez wstawiennictwo bł. Honorata Koźmińskiego proszę Cię o łaskę wiary dla mnie, mojego męża i naszych dzieci Marty i Huberta. Panie Boże, dopomóż wyrwać się z nałogu mojemu mężowi i synowi. Jezu, prowadź nas. Matko Boska Częstochowska, nie opuszczaj nas. Dziękuję.
Nowe Miasto n. Pilicą, sierpień 2009 r.
N.N.

136. Dziękuję Ci za dar powołania kapłańskiego
Ojcze Honoracie, błogosławiony i namaszczony za życia świętością. Dziękuję Ci za dar powołania kapłańskiego i zakonnego mojego syna Arkadiusza. Dziękuję za małżeństwa 3 moich córek i najmłodszego syna. Dziękuję Ci za wyproszone łaski.
Nowe Miasto n. Pilicą, sierpień 2009 r.
N.N.

137. Abyś nas strzegł od zła i prowadził do dobra
Błogosławiony Honoracie, dziękujemy Tobie za wszystkie dary Boże, które do tej pory otrzymaliśmy od Ciebie i prośby, abyś nas strzegł od zła i prowadził do dobra, abyśmy wszyscy ludzie tego globu żyli w zgodzie, miłości, wierności i zdrowiu pod Twoją opieką. Odwiedzająca to święte miejsce Rodzina z Jsselburga.
Nowe Miasto n. Pilicą, sierpień 2009 r.
N.N.

138. Doświadczyłam odzyskania brakujących mi sił
Chcę podzielić się świadectwem łask, które otrzymałam za pośrednictwem błogosławionego Honorata Koźmińskiego.
Uczestnicząc w odpuście w Sanktuarium bł. Honorata w kościele oo. kapucynów w Nowym Mieście n. Pilicą w roku 2007, doświadczyłam odzyskania brakujących mi sił fizycznych na dalsze pielgrzymowanie ok. 500 km w drodze do domu.
Moje błagalne prośby które zanosiłam w następnych latach do bł. Honorata, w sprawie rozwiązania niezwykle skomplikowanych spraw służbowych moich i mojej córki Oli, zakończyły się niespodziewanie pomyślnie i miałam pewność, że były wyproszone przez bł. Honorata. Modląc się o jego kanonizację, składam tą drogą Bóg zapłać.
Wejherowo 9.09.09 r.
Irena

139. Pomóż mi założyć dobry fundament
Błogosławiony ojcze Honoracie! Dziękuję Ci za Twe wstawiennictwo. Proszę Cię, pomóż mi założyć dobry fundament „wkopać się" głęboko w moje serce, aby nie zawaliło się to, co będę budować przez najbliższe lata. Proszę Cię o dobre przeżycie nowicjatu. O to samo proszę Cię dla moich (jeszcze) postulantek, Kasi i Moniki, o łaskę wytrwania dla nas. Proszę Cię o zdrowie dla mojej rodziny. Ucz mnie, jak Ty, mówić całym sercem „Totus tuus", powierzać się Najświętszej Matce. Dziękuję Ci za ten dzień skupienia.
Nowe Miasto n. Pilicą, 12.09.2009 r.
Magdalena

140. Błogosławiony Ojcze Honoracie, dziękuję Ci
Błogosławiony Ojcze Honoracie, dziękuję Ci za wszystkie łaski udzielone za Twoim wstawiennictwem. Jako Patrona tych ziem i moich również, proszę Cię o opiekę nad całą rodzinę moją i mojego męża. Proszę również o pomoc w misji, jaką powierzył nam Kościół razem z papieżem Benedyktem XVI.
Ty jesteś tym, który znasz nasze troski i trwogi dnia codziennego, prosimy dopomagaj nam każdego dnia. Wypraszaj u Boga miłość między mną a mężem, jakiego Bóg mi dał. Proszę dla niego o światło życia, Ducha Świętego, by się nie poddawał. Proszę dla mnie o wiarę i miłość do siebie samej, bym mogła akceptować swoje ułomności, że się starzeję oraz bym mogła z pokorą przyjmować każde wydarzenie dnia codziennego bez szemrania.
Polecam również wszystkie misje katolickie w Europie i na całym świecie. Proszę o pomoc szczególnie tym, którzy mają jakiekolwiek kryzysy, zwątpienie, trudności materialne i duchowe.
Polecam również wszystkich, którzy pomagają tym misjom. Proszę również o dobrą spowiedź oraz łaskę pełnego uczestniczenia w Eucharystii dla moich rodziców. Módl się za nami.
Nowe Miasto n. Pilicą, 04.12.2009 r.
Piotr i Barbara

141. Polecamy się - módl się za nami
Kochany Ojcze Honoracie! Dziękujemy za Twoim wstawiennictwem w naszych intencjach - za narodziny Jasia oraz za obronę pracy inżynierskiej Piotra, prosimy o modlitwę za zdrowie i rozwój studiów magisterskich. Dla całej rodziny prosimy o zdrowie, a dla Zofii i Lecha wyproś łaskę pomocy w sprawach finansowych. Polecamy się - módl się za nami.
Nowe Miasto n. Pilicą, luty 2010 r.
Zofia

142. Modlimy się za całą Rodzinę Honoracką
„Pragnę w samą wdzięczność się przemienić" (m. Eliza Cejzik, penitentka bł. Honorata).
Wdzięczne za wszystkie łaski oraz nieustanną opiekę o. Honorata, szukając nowych natchnień i inspiracji do twórczej wierności miłości wynagradzającej, pielgrzymujemy na czele z Przełożoną Generalną, podczas dorocznych rekolekcji, w 112 rocznicę śmierci m. Elizy Cejzik, do relikwii naszego Kochanego Ojca Założyciela i modlimy się za całą Rodzinę Honoracką i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
Nowe Miasto n. Pilicą, 16.02. 2010
Siostry obliczanki

143. Dziękuję, że mnie wysłuchałeś
Błogosławiony Ojcze Honoracie! Dziękuję, że mnie wysłuchałeś, kiedy Cię tu prosiłem wiele lat temu. Dziś znowu tu staję. Pomóż mojemu wnukowi Mariuszowi wyzdrowieć, wrócić do Kościoła, do rodziny, do swojej matki, do życia katolickiego, do pracy, nauki. Pomóż mu, Ojcze Honoracie. Pomóż nam. Twój wierny wyznawca.
Nowe Miasto n. Pilicą, 27.04.2010 r.
Henryk

144. Dziękujemy Ci za to, że nas kochasz
Błogosławiony Ojcze Honoracie - nasz Patronie, dziękujemy Ci za to, że nas kochasz i jesteś naszym Ojcem i Opiekunem. Prosimy Cię o potrzebne łaski na czas nauki i abyś zawsze był z nami w naszej szkole.
Dzieci kl. III a-b i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. bł. Honorata Koźmińskiego w Warszawie.
Nowe Miasto n. Pilica, 18.05.2010 r.
N.N.

145. Proszę o Twoje szczególne wstawiennictwo
Błogosławiony Ojcze Honoracie, proszę o Twoje szczególne wstawiennictwo za Sercańską Wspólnotą na Białorusi. Pomóż nam odczytać charyzmat naszego Zgromadzenia od nowa i głębiej i tym upiększać Kościół na Białorusi. Z serca dziękujemy za Twoje wstawiennictwo w rozwiązaniu trudnych spraw.
Nowe Miasto n. Pilicą, czerwiec 2010 r.
Sercanki z Białorusi

146. Abym bardziej potrafiła kochać bliźnich
Ojcze! Wyproś proszę łaskę wiary dla mnie, ducha wytrwałości, mądrości i umiejętności oraz abym bardziej potrafiła kochać swych bliźnich, była zdolna do poświęcenia dla nich. Oręduj za mną, Ojcze!
Nowe Miasto n. Pilicą, lipiec 2010 r.
Dominika

147. Dziękuję Bogu za Twoje wstawiennictwo
Błogosławiony i Kochany ojcze Honoracie! Pomagasz nam na drodze życia mojej Rodziny. Dziękuję Bogu za Twoje wstawiennictwo. Za 30 lat małżeństwa, za wspaniałą córkę i syna, za zięcia i wnuczka.
Niech będzie wola Twoja, Panie Boże Wszechmogący, na każdy dzień następnych lat. Prosimy, błogosław nam i pomagaj w trudach i znojach.
Módl się za nami nasz Ojcze Honoracie, bądź naszą pomocą i błagaj dla nas o zdrowie i czystość serca, wiarę i miłość. Dziękczynno-błagalną tę prośbę składa małżeństwo.
Zofia i Lech z dziećmi i wnukiem
Nowe Miasto n. Pilicą, 07.08. 2010 r.

148. Błagamy o uwolnienie od ciężarów
Błogosławiony Ojcze Honoracie, dziękuję Ci za łaski, jakimi otoczyłeś naszą rodzinę. Daj wytrwanie w dalszej wędrówce i prowadź nas zgodnie z wolą Pana naszego, Jezusa Chrystusa i Maryi. Błagamy o dar macierzyństwa i uwolnienie od ciężarów, jakie nas dotknęły. Twoi słudzy pokorni.
Nowe Miasto n. Pilicą, sierpień 2010 r.
Ania i Andrzej

149. Dziękujemy za opiekę nad Rodziną zakonną
Błogosławiony Ojcze Honoracie, w 125. rocznicę powstania Zgromadzenia Córek Najczystszego Serca Najświętszej Maryi Panny dziękujemy za Twoją opiekę nad naszą Rodziną zakonną i jednocześnie prosimy, abyś dalej nieustannie czuwał nad naszym Zgromadzeniem, byśmy się rozwijały duchowo i liczebnie. Twoje córki ze Zgromadzenia Córek Serca Maryi.
Nowe Miasto n. Pilicą, 08.12.2010 r.
N.N.

150. Święty Honoracie Koźmiński
Proszę Cię, wstawiaj się za mną u Mateczki Niepokalanej. Proszę o wybaczenie wszystkich moich win i o łaskę nowego życia w radości, miłości i pokoju oraz w łasce u Pana. Daj mi, proszę, i moim bliźnim błogosławieństwo na ten rok w zdrowiu. Wylewaj deszcz łask na wszystkich księży, których spotkałam w swoim życiu, umacniaj świętością ks. Leszka i o. Jana.
Nowe Miasto n. Pilicą, grudzień 2010 r.
N.N.